Mesmetric

1000m2 dobrego designu

Mesmetric to historia, która zaczęła się w Gdyni już 12 lat temu. Od tamtej pory jej główne bohaterki zbudowały jedną z najważniejszych firm na rynku luksusowego wyposażenia wnętrz w Polsce. W Trójmieście są teraz numerem 1 i wszystko wskazuje na to, że łatwo tej pozycji nie oddadzą. 


prestiz

Kiedy Wioletta Lenczowska i Helena Raczyńska – Pachut zaczynały działalność, mogło się wydawać, że karty na rynku zostały rozdane. Meble i lampy można było kupić zarówno w popularnych sieciówkach, rodzinnych sklepach stacjonarnych, jak i butikach oferujących włoski design. Już na starcie wspólniczki pokazały jednak, że są takie wnętrzarskie kierunki, których Polacy jeszcze nie znają, a którymi mogą się zachwycić na lata. Stały się prekursorkami stylu skandynawskiego nad Wisłą, rozkochując nas w jasnych wnętrzach zaaranżowanych prostymi stołami, drewnianymi krzesłami czy minimalistycznym oświetleniem prosto z krajów Północy. To był pierwszy klucz do serc klientów, dla których mesmetric stał się partnerem do urządzania domów, hoteli, gabinetów spa czy restauracji. Dziś firma dysponuje dwoma showroomami w Gdyni, a poza tym od 7 lat obecna jest także w klimatycznej warszawskiej Fabryce Koronek. W sumie daje to ponad tysiąc metrów kwadratowych ekspozycji mebli i oświetlenia. Co dziś oznacza mesmetric?

Jakość i sztuka

- Mesmetric to jakościowe produkty na lata. Uważnie selekcjonujemy marki, które proponujemy klientom. Staramy się edukować, by wybierali jakość i sztukę zamiast dóbr kupowanych kompulsywnie i na krótką chwilę – mówią zgodnie Wioletta Lenczowska i Helena Raczyńska – Pachut. 

Zakup wyposażenia wnętrza w mesmetric nie ma wiele wspólnego z wyborem gotowego modelu w tradycyjnym sklepie z meblami. Zespół doradców pracujących w Gdyni i Warszawie zamawia potrzebne produkty zgodnie z potrzebami konkretnych klientów. Często szuka unikatowych rozwiązań, zgodnych z projektem przygotowanym przez architekta dla danego wnętrza. W mesmetric można znaleźć meble do całego domu czy apartamentu, w tym zabudowę kuchni czy garderoby. Można kupić wymarzoną jedną lampę czy fotel – ikonę designu. Można też przyjść po inspiracje i marzenia, które będzie się spełniać w kolejnych latach. To, co zobaczymy w showroomach to oryginalne, autorskie meble i lampy, za którymi stoi konkretny projektant oraz często - rzemieślnicze wykonanie.

Świadomy wybór 

- Zależy nam na tym, by każdy mógł poznać wiele możliwości zainwestowania środków w wyposażenie domu i wybrał najlepszy możliwy dla siebie. Zachęcamy do zwracania uwagi na technologie, zasoby i materiały użyte do produkcji danego przedmiotu – podkreślają założycielki mesmetric. 

Oferta firmy obejmuje obecnie ponad 10 000 produktów. To propozycje najlepszych marek z całego świata, od Skandynawii przez Włochy po Australię. Klucz geograficzny już dawno przestał mieć znaczenie w doborze dostawców. Najważniejsza jest filozofia działania danego producenta – jego historia, podejście do projektowania, unikatowość proponowanych rozwiązań. Oferując skórzane sofy marki Baxter czy mistrzowsko wykonane meble B&B Italia, mesmetric sprzedaje luksus w nowoczesnym wydaniu, na najwyższym światowym poziomie. By się o tym przekonać, warto po prostu odwiedzić adres nowego showroomu w Gdyni: Aleja Zwycięstwa 173.