CarWash SPA 

Najnowocześniejsza  myjnia w Polsce

Myjnia Carwash SPA wkrótce świętować będzie pierwsze urodziny swojej działalności. Latem ubiegłego roku, przy ulicy Słowackiego 118 w Gdańsku otwarto wówczas najdłuższy i najnowocześniejszy tunel myjący w Polsce. Od tamtego czasu myjnia obsłużyła tysiące klientów i wykonała dziesiątki tysięcy myć. 

- Każdorazowo zużywa się tutaj 600 litrów wody na jeden samochód – opowiada Piotr Miszewski, właściciel myjni Carwash SPA. - Ale co najważniejsze, dzięki własnej oczyszczalni ścieków, aż 90% zużytej wody powraca do obiegu! Odpad stanowi tylko 10%. Ponadto, na dachu obiektu zainstalowane są panele fotowoltaiczne, co poprawia bilans energetyczny myjni i wyraźnie zmniejsza ślad węglowy – dodaje.

Głównym elementem myjni jest tunel o długości 50 metrów, gdzie samochód przechodzi zaawansowany proces mycia. Jednak wszystko zaczyna się już w momencie przygotowania samochodu. Zanim jakakolwiek ze szczotek dotknie lakier pojazdu, ten jest opłukiwany przy użyciu wysokiego ciśnienia, ponadto wprawne oko doświadczonych pracowników dostrzeże i już na tym etapie usuną oni zabrudzenia, które w procesie mycia, mogłyby zostać „rozmazane” na powierzchni karoserii, powodując zarysowania.  

- Carwash SPA korzysta z niemieckiej technologii mycia i pielęgnacji samochodów. Używana jest tutaj tylko najlepsza chemia i to od jednego, wiodącego producenta. W przeciwieństwie do innych tego typu obiektów dużych firm, nie wyłaniamy dostawcy w drodze przetargu – informuje właściciel. 

Atutem myjni tunelowej jest szybkość i skuteczność działania oraz przystępna cena. Cały proces trwa tylko kilka minut i odbywa się od początku do końca w budynku. Samochód ciągnięty jest na taśmociągu przez poszczególne etapy czyszczenia. Ich ilość oraz zaawansowanie zależy od wybranego programu. Do wyboru są cztery – brązowy, srebrny, złoty i platynowy. Ich ceny wynoszą od 25 zł do 55 zł (każdy program jest o 10 zł droższy niż poprzedni). Najdroższy z pakietów, jako jedyny, obejmuje między innymi ciśnieniowe mycie podwozia oraz tekstylne osuszanie karoserii. Samochód pokrywany jest aktywną pianą czyszczącą, a w ostatnich etapach woskiem i powłoką hydrofobową, powodującą efekt tak zwanej „niewidzialnej wycieraczki”. 

Myjnia Carwash SPA oferuje ponadto 4 samodzielne stanowiska myjni bezdotykowej z 6 programami oraz kilkanaście stanowisk z odkurzaczami. Ciekawym rozwiązaniem jest podwójny wąż ssący, umieszczony po prawej i lewej stronie stanowiska, dzięki czemu nie trzeba go przeciągać przez samochód, chcąc odkurzyć drugą stronę auta. Ponadto, przy odkurzaczach znajduje się również pistolet ze sprężonym powietrzem do wydmuchania zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc – na przykład kratek wentylacyjnych.

Kolejną nowością są stanowiska do uzupełnienia płynu do spryskiwaczy. Dostępne jest również czernidło do opon (1 zł za 30 sekund) oraz zapach do dywaników (1 zł = 30 sekund). Ostatnim z punktów usługowych jest stanowisko do parowego prania tapicerki. Koszt jego użycia to 5 zł za 90 sekund.

Myjnia zlokalizowana jest w Gdańsku przy ulicy Słowackiego 118. Carwash SPA działa od poniedziałku do soboty w godzinach: 7:00 – 22:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 20:00.