@pukkalifestyle

Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

 

Przez 10 lat uczyła języka angielskiego w szkole, dzisiaj na swoim kanale na Instagramie co poniedziałek prowadzi cykl nauki języka angielskiego #PukkaMonday. Nie, to nie jest profil poświęcony nauce języka, to coś więcej. Moda, podróże, life style i wnętrza ... @pukkalifestyle udziela chętnie rad z różnych dziedzin i dzieli się monetami ze swojego życia. 

Nazywam się  Maja Kołodziejczyk

Jestem mamą Poli i Filipa oraz szczęśliwą żoną Bartka, z którym wspólnie spełniamy marzenia i odkrywamy świat. 

Urodziłam się w Kwidzynie i na co dzień tu mieszkam, moim ulubionym miejscem na świecie jest mój dom. Uwielbiamy podróżować i odkrywać nowe miejsca, jednak nasze mieszkanko, które niebawem zamienimy na dom, jest naszą oazą, do której zawsze z radością wracamy.

Robię zdjęcia, ponieważ w ten sposób „łapię chwilę”. Uwielbiamy rodzinnie przeglądać fotografie, by móc powspominać. 

W obrazie interesują mnie przede wszystkim emocje i możliwość uchwycenia momentu.

Instagram jest dla mnie miejscem o nieograniczonych pokładach inspiracji i wiedzy, ale najważniejsza jest dla mnie możliwość kontaktu z wieloma osobami. 

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałabym swoją rodzinę.

Z Trójmiastem łączy mnie zaledwie sześćdziesięciokilometrowy odcinek autostrady A1. Czyli mam na wyciągnięcie ręki najpiękniejszy fragment Polski. To cudowne! 

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście to oczywiście Stare Miasto, sopockie molo i Gdynia Orłowo.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście:  Restauracja Ombrello ul. Św. Ducha 13/15/17/1, Stary Maneż (Wrzeszcz Garnizon), Bulwar Nadmorski w Gdyni

 

Insta nominacje @pukkalifestyle

 

@pann_bartosz 

mój mąż, jako zootechnik często dzieli się swoją wiedzą na temat zwierząt, szczególnie psów i koni

@kamilakalinczak 

znana jako Facetka od polskiego, dziennikarka pochodząca z mojego rodzinnego Kwidzyna. Na co dzień pokazuje nam jak piękny jest nasz język i jakich błędów nie popełniać. Wpadajcie koniecznie na jej wtorkowe i czwartkowe #AĘ.

@lastowicze 

to moje absolutne odkrycie! Iza i Grzesiu prowadzą nietuzinkowe biuro podróży, a wyróżnia ich nie tylko  pasja i profesjonalizm. Przede wszystkim są jak skarbnica wiedzy podróżniczej - zawsze na bieżąco z przepisami i zmieniającymi się procedurami.

@mamaginekolog 

kobieta rakieta! Pokazuje jak spełniać marzenia, a przy tym dzieli się na co dzień wiedzą medyczną z zakresu ginekologii oraz położnictwa. Wraz z mężem stworzyła fundację, która pomaga kobietom oraz ich bliskim w sytuacjach okołoporodowych.