@kapuczina

Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Obraz zastępuje coraz częściej słowo pisane. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

 

Jedna z pierwszych, trójmiejskich bloggerek modowych. W sieci działa od dziesięciu lat, dziś to zajęcie jest jej pełnoetatową pracą. Jak przyznaje, moda to coś, co bardzo lubi i na czym się znam, nie jest jednak tematem, który ją definiuje. Mówi o sobie natomiast, że jest feministką i wielką miłośniczką zwierząt, w szczególności psów, które pieszczotliwie nazywa „psieckami”. Najcudowniejszym „psieckiem” jest oczywiście jej własny, trzyletnia shih tzu - Figa. Dziś zaglądamy na profil Kapucziny.

Nazywam się Paulina Rudnicka.

Jestem twórczynią internetową, stylistką, specjalistką ds. social mediów, prezenterką, copywriterką.

Urodziłam się w Starogardzie Gdańskim, na co dzień mieszkam w Gdańsku, moim ulubionym miejscem na świecie jest… jeszcze go nie odkryłam.

Robię zdjęcia, ponieważ… zwykle to ja jestem fotografowana. Zdjęcia odzwierciedlają moje poczucie estetyki i podejście do mody. Rzadko daję fotografowi wolną rękę. 

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim studium, czyli kontekst fotografii oraz punctum – element zachwytu, coś co przykuwa uwagę.

Instagram służy mi do pracy i komunikacji. Jest dla mnie źródłem inspiracji i coraz częściej – informacji.

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym moje psiecko, Figę.

Z Trójmiastem łączy mnie całe moje dorosłe życie: miłość, przyjaźnie, kariera zawodowa, wiele dobrych i równie złych doświadczeń.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście to: plaża w Sobieszewie, ulica Mariacka i Stocznia Gdańska.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście? Będą tylko dwa: moje mieszkanie i okolice ul. Wałowej. Mam wielki sentyment do tego miejsca, spędziłam tam 5 lat życia. 

 

Insta nominacje @kapuczina

 

 

 

@rudydobudy 

Kiedyś profil sportowy, dziś... mój prywatny fotograf. To też Kapuczina „bez retuszu” w zabawnych InstaStories 

P.S. U @rudydobudy znajdziecie najzabawniejsze hashtagi na Instagramie

@laurella 

Komunikacja marki modowej prowadzona na medal

 

@eko.paulinagorska 

Ciekawe smaczki z zakresu ekologii

 

@nataliaostory 

Przydatne tipy o tym, jak robić dobre InstaStories