Marcin Janas.

@sokjapkowy

Pastelowe barwy i spojrzenie charakteryzujące tylko dla wrażliwego Mówi się, że miłość nie wybiera i tak było właśnie z miłością Marcina Janasa do polskiego morza. Autor instagramowego profilu o wdzięcznej nazwie @sokjapkowy, choć jest człowiekiem z gór, zakochał się w nabrzeżnych rejonach za sprawą podróży.

 

Nazywam się Marcin Janas.

Jestem projektantem aplikacji internetowych, trochę fotografem samoukiem, ostatnio również kolarzem.

Urodziłem się w Bochni, to miasto w Małopolsce, znane głównie z Kopalni Soli, na co dzień mieszkam w Warszawie, moim ulubionym miejscem na świecie jest Wrocław, który kocham całym swoim sercem.

Robię zdjęcia, ponieważ bardzo podoba mi się ta forma i możliwość pokazania własnego spojrzenia na świat.

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim gra kolorów i historia, która stoi za danym zdjęciem.

Instagram jest dla mnie złodziejem czasu i miejscem do oglądania śmiesznych kotów ;). Dodatkowo używam go jako przedłużenia mojego portfolio.

Gdybym mógł zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym zachód słońca na Podlasiu, mógłbym tam zamieszkać na stałe.

Z Trójmiastem łączy mnie sporo podróży i odkryta miłość do polskiego morza, która nie była oczywista jako, że pochodzę z górzystych terenów.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście: sopockie kamienice, Stocznia, Marina w Gdyni.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście: Stocznia, Goferki na molo w Sopocie poza sezonem, Muzeum Emigracji w Gdyni.

 

Insta nominacje @sokjapkowy

 

@alicjakrolikowskafotografia_ 

za niesamowite emocje i uczucia, które uwiecznia na swoich zdjęciach. Używa swojej wrażliwości jak supermocy, a warsztatowo to najlepsza Pani fotograf jaką miałem okazję poznać.

@jak.zryc 

Arletta Wasilewska i jej profil „Jak Żryć", za zajawkę kulinarną i ogrom pracy jaki wkłada w rozwijanie coraz to nowszych bezglutenowych przepisów. 

 

@pavew_havryluck , @massive_confusion 

Paweł Hawrylak i jego instagramowe profile. Świetny projektant i fotograf, który inspiruje wyznawanymi wartościami, spojrzeniem na świat i solidnym warsztatem.

@hopcycling  

Maciej Hop; jeśli ktoś potrzebuje motywacji do jazdy na rowerze przy okazji okraszonej niezłymi zdjęciami to ciężko trafić lepiej. Polecam profil na Instagramie oraz jego blog z mnóstwem fajnych artykułów z wypraw.