Radcy prawni z rakietami 

Blisko pięćdziesięciu uczestników z różnych regionów Polski. Wiele godzin treningów i przygotowań – niełatwych, bo okraszonych niepewnością o organizację turnieju w czasie pandemii. I jedna pasja – tenis. W Gdyni już po raz dziewiętnasty odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w Tenisie. „Prestiż” był patronem medialnym mistrzostw.

W turnieju udział wzięło prawie pięćdziesięciu zawodników. Wśród nich zjawili się zarówno ”weterani” gdyńskich mistrzostw, jak i twarze zupełnie nowe twarze czy gracze po kilkuletniej przerwie.

– Wszyscy uczestnicy, w tych niełatwych czasach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych z Covid-19, przystąpili do gry na gdyńskich kortach. Choć zawodnicy podjęli rękawice z zamiarem zdobycia podium, rozgrywki toczyły się w przyjaznej atmosferze i w duchu uczciwej walki – komentuje Joanna Sito-Przymus, specjalistka Krajowej Izby Radców Prawnych organizującej
mistrzostwa.

Dziesięć kategorii

Trzy dni sportowych zmagań zakończyły się uroczystym rozdaniem nagród dla najlepszych zawodników. Puchary wręczono zwycięzcom podzielonym na dziesięć kategorii: trzech kobiecych, sześciu męskich i jednej mieszanej. 

Najlepszą zawodniczką w kategorii open została Magdalena Jeziorska z Łodzi, a rozgrywkę kobiet powyższej 36. roku życia wygrała Joanna Olszówka-Zarzecka z Katowic. Co więcej, obie kobiety zdobyły razem pierwsze miejsce, startując w deblu, czyli rywalizacji w dwuosobowych zespołach.

Pojedynek mężczyzn w kategorii open zwyciężył Paweł Bilicki ze Szczecina. Wśród konkretów w wieku 36+ najlepszy był gdańszczanin, Bartosz Paczesny, kategorią 46+ zawojował Jarosław Dobrowolski z Poznania, a spośród graczy 56+ najlepszy okazał się Sławomir Leśniewski ze stolicy. Puchar dla seniora powyżej 66. roku życia trafił do rąk Andrzeja Nowickiego z Katowic, natomiast debel mężczyzn wygrał niedościgniony duet ze stolicy Wielkopolski, Marcin Jędrusek i Jarosław Dobrowolski.

Mężczyźni i kobiety połączyli siły, by razem, w dwuosobowych zespołach, zawalczyć o puchar w  deblowskiej kategorii mix open. Najlepszą parą mieszaną okazała się Magdalena Jeziorska z Łodzi i Paweł Bilicki ze Szczecina.

Za najkrótszy sen i największy staż 

Jak co roku, tak i podczas tegorocznej – dziewiętnastej już – odsłony mistrzostw wyłoniono najlepszych zawodników nie tylko w pojedynczych kategoriach, lecz także w rozstrzygnięciu generalnym. I tak najlepszą tenisistką turnieju została Magdalena Jeziorska, zwyciężczyni kategorii Open i członkini zwycięskich deblów – zarówno kobiecego, jak i mieszanego. Z kolei najlepszym tenisistą turnieju został Paweł Bilicki, który nie miał sobie równych w kategorii Open i w rozgrywkach par mieszanych. 

Organizatorzy turnieju – Komisja Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych przy współudziale Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku – wręczyli również dwie nagrody specjalne. Pierwsza z nich, Puchar dla Gracza Fair-play, trafiła do Bogdana Dobii-Dziubczyńskiego, który  zyskał uznanie jury najdłuższym rozegranym meczem i najkrótszym snem. Druga nagroda specjalna to Puchar dla Najstarszego Zawodnika Turnieju. Statuetkę otrzymał Andrzej Nowicki, zwycięzca turnieju w kategorii seniorów. 

 

Polecane artykuły

nic