Porsche Road Tour

Tego lata drogi w pobliżu Trójmiasta rozpaliły się do czerwoności – nie tylko z powodu ciepłej pogody, lecz także wskutek krążącej po okolicznych szosach „defilady” najlepszych modeli Porsche. Tegoroczna edycja Porsche Road Tour zorganizowana przez sopockie Centrum Porsche była okazją do przetestowania aż ośmiu wyjątkowych aut na trasie liczącej ponad 300 kilometrów.

Najnowsze wcielenie Porsche 911 (992) Turbo S w wersji Cabriolet, a tuż obok niego w pełni elektryczny Taycan Turbo – model znany naszym czytelnikom z czerwcowych testów dla Prestiżu. Oprócz tego nowy egzemplarz 718 Cayman, Panamera Sport Turismo GTS, Panamera Turbo Executice, Cayenne Turbo S e-Hybrid, Macan S oraz GTS. Słowem pełna gama pereł najbardziej luksusowej niemieckiej marki samochodowej. A wszystkie one – do dyspozycji gości zaproszonych na tegoroczną edycję Porsche Road Tour.

Niemieckie okazy w naturalnym środowisku

Porsche Road Tour to coroczne święto dedykowane fanom wysokopółkowej motoryzacji. Wydarzenie odbywa się we wszystkich centrach Porsche w Polsce, a goście mają możliwość przetestowania najnowszych modeli pojazdów w nie tylko miejskich, lecz także szosowych warunkach. Organizatorzy wyznaczają trasy w ten sposób, by nie zabrakło w nich wąskich odcinków, zakrętów i dróg z idealnie płaską nawierzchnią – a więc wszystkiego tego, co kierowcy porsche lubią najbardziej.

Ważną kwestią eventu jest także przemyślany dobór samochodów testowych. Porsche Polska oddaje gościom do użytku różnorodne modele, poczynając od sportowych sedanów i coupé, przez ekskluzywne kabriolety i masywne SUV-y, aż po wszechstronne crossovery. Co więcej, uczestnicy Porsche Road Tour mogą także wybierać między różnymi wersjami silnikowymi i rodzajami napędu. Taki dobór pozwala sprawdzić na własnej skórze, jak wiele Porsche ma dziś do zaoferowania.

Czar Borów i maszyny najwyższej klasy 

Trasa tegorocznej edycji Porsche Road Tour liczyła ponad 300 kilometrów. Celem eskapady był Hotel Notera w Chorzykowie zlokalizowany w pobliżu Borów Tucholskich. Podróż składała się nie tylko z odcinków miejskich, lecz także fragmentu autostrady i malowniczych wiejskich dróg. 

W każdym z ośmiu testowanych samochodów zasiadały dwie osoby, a zmiany za kierownicą odbywały się co około 20 kilometrów, dzięki czemu każdy z gości mógł wypróbować wszystkie prezentowane modele Porsche. Wydarzenie trwało trzy dni i łącznie udział w nim wzięło 48 osób.

Największą ciekawość wśród gości wzbudziły dwa nowe modele: w pełni elektryczny Taycan  Turbo oraz najnowsze Turbo S z rodziny 911. Przejażdżka pierwszym z ich okazała się być nieziemskim doświadczeniem – maszyna potrzebuje 3,2 sekundy, by osiągnąć prędkość równą stu kilometrom na godzinę, dając przy tym równe i błyskawicznie aktywowane przyśpieszenie. Ogromne wrażenie na gościach zrobił także najnowszy Macan S, czarując swą przestronnością, komfortem, osiągami i doskonałym prowadzeniem, które w przypadku odmiany GTS uatrakcyjnione zostało wyjątkową akustyką.