ŚLADAMI VOGUE’A

Arystokratyczny klimat w połączeniu z modą, pięknem kobiety i zjawiskowymi seterami irlandzkimi - wszystko inspirowane twórczością wybitnego fotografa Mario Testino i jego sesją Morning Beauty dla amerykańskiego Vogue’a. Właśnie taki pomysł powstał w głowie trójmiejskich twórców, a jego efekty premierowo prezentujemy na łamach Prestiżu.


prestiz

Jak moda glamour łączy się trójmiejskimi artystami to efekt musi być spektakularny. Pewnego dnia w głowie fotografki Adrianny Kunikowskiej zakiełkował pomysł, by stworzyć sesję inspirowaną Morning Beauty autorstwa znakomitego Mario Testino, którą wykonał w 2007 roku dla amerykańskiego Vogue’a. Jak sama twierdzi, jest zakochana w mocno kontrastowych i równie nieoczywistych kadrach Testino, a jego wizja fotografowania mody jest jej bardzo
bliska. 

- Dużo dynamiki, niestandardowe ujęcia i łamanie schematów to rzeczy, za które najbardziej szanuje i ubóstwiam twórczość Mario Testino, a jego Morning Beauty dla Vogue 2007 jest dla mnie kwintesencją dobrego glamour - tłumaczy Adrianna Kunikowska. - Takie sesje są dzisiaj bardzo rzadko spotykane w pracach fotografów. Mój pomysł zrodził się już dawno, jednak czekałam z jego realizacją na odpowiedni czas. Po poznaniu wybitnych artystów i nie tylko, którzy w efekcie końcowym stali się współautorami tego projektu, ukształtowała się ostateczna wersja edytorialu. Można zatem powiedzieć, że jest to pomysł, który powstał w głowie wielu fantastycznych ludzi z Trójmiasta - podsumowuje.

W sesję zaangażowani byli głównie trójmiejscy twórcy i lokalne firmy. Modelka Marta Kreczmer, wizażystka Magdalena Kornas, stylistka Dorota Florek, fryzjerka Agnieszka Drąg i fotografka Adrianna Kunikowska - wszystkie te kobiety łączy jedno - są profesjonalistkami i mieszkankami Trójmiasta. Podobnie jest z firmami, które zaangażowały się w sesję. Portman Deco zajmuje się projektowaniem i produkcją profesjonalnych opraw scenicznych na całym świecie, jednak ich siedziba znajduje się w Gdyni. Stąd pochodzi również marka Love by Sandro, która w swoim asortymencie posiada najlepsze światowe marki odzieżowe, m.in.: Elisabettę Franch, Atos Lombardini, Pollini czy Michaela Korsa. Z kolei Dorota KOS Jewellery to lokalna manufaktura produkująca biżuterię, która powstaje na obrzeżach miasta, nad morzem, daleko od zgiełku centrum, w skupieniu i bez pośpiechu. Każdą kolekcję cechuje wysoka precyzja wykonania, ponieważ wszystkie elementy biżuterii są wykańczane ręcznie.

Ważnym elementem sesji był też udział seterów irlandzkich, które wprowadziły niesamowitą atmosferę i wzbogaciły ją o nieoczywiste kadry. Wszystko odbyło się w restauracji Majolika w Villi Uphagena, gdzie majestatyczne wnętrza i neobarokowy styl idealnie wpasowały się w klimat sesji i dodatkowo podkreśliły piękno arystokratycznych psów.

 

Fotograf | Adrianna Kunikowska 

Modelka | Marta Kreczmer 

Stylistka | Dorota Florek 

Fryzjer | Agnieszka Drąg 

Wizażystka | Magdalena Kornas 

Sukienki | Love by Sandro, Butik See You 

Biżuteria | Dorota KOS Jewellery 

Miejsce | Restauracja Majolika Villa Uphagena