Elektromobilność w salonie BMG Goworowski

Świeżo otwarty salon Mercedes-Benz AMG Performance Center Gdynia to gratka dla fanów motoryzacji – między innymi za sprawą wprowadzenia do oferty pojazdów elektrycznych. Nowoczesnym e-pojazdom towarzyszy cały arsenał ekologicznych dodatków i usług wspierających elektromobilność.

– Stale poszerzająca się oferta samochodów marki Mercedes-Benz dostosowuje się do zróżnicowanych potrzeb klientów zainteresowanych elektromobilnością. Dziś oferujemy nie tylko samochody stricte elektryczne, lecz także modele hybrydowe typu plug-in i tak zwane miękkie hybrydy w technologii EQ Boost – tłumaczy Filip Stankowski z działu marketingu BMG Goworowski.

Różne warianty elektromobilności

Spośród pojazdów charakteryzujących się w pełni elektrycznym, akumulatorowym napędem największą popularnością klientów cieszy się Mercedes-Benz EQC – nie bez kozery nazywany „Mercedesem wśród elektryków”. Zasięg samochodu oscyluje wokół 400 kilometrów, a czas ładowania w stacjach szybkiego zasilania wynosi 40 minut. Auto to nie tylko ekologiczna zabawka – to prawdziwy mechaniczny drapieżnik. Ponad 400 koni mechanicznych i przyśpieszenie w 5,1 sekundy do „setki” to bardzo dobry wynik dla sportowego auta, a co do dopiero dla SUV-a.

– W naszym salonie można także dokonywać zamówień na inne w pełni elektryczne pojazdy. Już dziś oferujemy trzy odmiany vanów Mercedes-Benz, EQV, eSprinter i eVito. Do końca przyszłego roku gama elektryków wzrośnie do sześciu modeli, a do 2025 ma powiększyć się do dziesięciu – wyjaśnia Filip Stankowski.

Alternatywą dla stricte elektrycznych pojazdów są równie popularne pojazdy typu EQ Power, czyli hybrydy z napędem plug-in. W gdyńskim salonie BMG Goworowski zobaczyć można trzy tego typu auta marki Mercedes-Benz: Klasę A 250e, GLC 300e oraz GLE 350de. Już niebawem w obiekcie zagoszczą także modele: Klasa B 250e, CLA 250e, GLA 250e, a także najnowsza Klasa E w odmianie E300de i E300e.

– Modele hybrydowe EQ Power łączą to, co najlepsze z dwóch światów: dynamikę i wydajność silnika elektrycznego z zasięgiem silnika spalinowego. Takie rozwiązanie pozwala na poruszanie się w pełni elektrycznie w ruchu miejskim, a na dłuższych odcinkach zapewnia komfort nieczęstych wizyt na stacjach paliw – dodaje Stankowski.

Trzecim typem eco-aut dostępnych w gdyńskim salonie BMG Goworowski są pojazdy typu EQ Boost, czyli posiadające zelektryfikowane silniki spalinowe. Zastosowana w nich technologia pozwala oszczędzać paliwo i redukowanemisję CO2, zachowując przy tym charakter i wygodę aut spalinowych.

Motoryzacyjne eco-dodatki

Elektryczne rozwiązania wprowadzane przez trójmiejskiego dealerskie nie dotyczą jedynie różnorodności gramy samochodowej, lecz także sposobu funkcjonowania i zarządzania flotą. Gdyński obiekt zaopatrzony został w trzy ładowarki elektryczne – po jednej na „wydawkę”, do serwisu i dla klientów. Co więcej, już wkrótce na dachu gdyńskiego salonu zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne oraz pasieka pszczelich uli – wszystko w celu wsparcia zrównoważonego rozwoju.

– Ekosystem Mercedesa stale się rozwija – podsumowuje Filip Stankowski. – Obecnie dzięki aplikacji MercedesMeCharge klienci mogą zasilać auta w ponad 400 punktach ładowań w całym kraju. Istnieje także możliwość nabycia WallBoxa, czyli urządzenia ładującego samochód w domu. Dodatkowo w ofercie jest także bezpłatna aplikacja EQ Ready, która łączy się z naszym modelem Mercedes-Benz i umożliwia potencjalnemu klientowi sprawdzenie, czy jest on gotowy, by zamienić swój dotychczasowy samochód na model elektryczny.

 

116
07/2020

Jedyny mistrz olimpijski jakiego Polska ma w żeglarstwie i z pewnością najbardziej znany żeglarz. Człowiek, który ma na swoim koncie gigantyczną liczbę sukcesów i wciąż wygrywa światowe imprezy.