Królestwo kwarcu

 

Firma Max Komfort otworzyła największy w kraju showroom Laminam. W gdyńskim salonie zobaczyć można wyjątkowe instalacje stworzone przy użyciu włoskich spieków kwarcowych – wielkoformatowych płyt wykończeniowych wytwarzanych ze złożonej kompozycji materiałów. 

Nowo otworzony showroom Laminam mieści się w obiekcie handlowym w Gdyni przy ul. Wielkopolskiej 250. Wnętrze zostało zaprojektowane przez "indigo.studio Michał Koszowski” tak, by eksponować walory innowacyjnych spieków kwarcowych tworzonych przez Laminam. Wyjątkowe płyty wykończeniowe to efekt wieloetapowej pracy produkcyjnej nad kompozycjami naturalnych minerałów, w tym kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. 

– Firma Max Komfort wiele lat dojrzewała, aby móc podzielić się swą bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w różnorodnym zastosowaniu wielkoformatowych płyt – przyznaje Adam Kamiński, właściciel Max Komfort. – Z tą myślą zrodził się salon spieków kwarcowych Laminam nie tylko dla inwestorów, ale również dla projektantów i architektów.

Próbniki, ekspozycje i aranżacje

W showroomie utworzonym przez Max Komfort znaleźć można ekspozycję wszystkich wielkoformatowych spieków kwarcowych Laminam. Do dyspozycji klientów pozostaje szereg próbników i katalogów z materiałami wykończeniowymi. Inspiracją będą też z pewnością różnorodne ekspozycje blatów kuchennych, uwzględniające liczne sposoby montażu zlewozmywaków i płyt grzewczych. Co więcej, firma Max Komfort zaaranżowała w pełni funkcjonalną kuchnię z frontami z płyt Laminam, a w łazience salonu zaprezentowano możliwe zastosowania spieków kwarcowych przy wykańczaniu kinkietu i umywalki.

Dopełnieniem wizji architekta odpowiedzialnego za projekt showroomu są schody, sufit, lada recepcyjna i stoliki – wszystko to wykonane ze spieków kwarcowych. W nowym salonie nie zabrakło również nowoczesnego stołu konferencyjnego
stworzonego z połączenia szkła i spieków Laminam. Blat instalacji idealnie nadaje się do przedstawienia możliwości technicznej obróbki i wykańczania wielkoformatowych płyt.

– Uwagę zwraca także okazanie przez firmę Max Komfort fasad wentylowanych opartych na nowej technologii z płyt wielkoformatowych, która idealnie sprawdza się w praktyce zarówno w nowoczesnych obiektach architektonicznych, jak
i w modernizowanych budynkach – dodaje właściciel Max Komfort.

Magię showoomu dopełnia profesjonalne nagłośnienie, ruchomy ekran do prezentacji, nowoczesny biokominek i odpowiednio dobrane oświetlenie pozwalając na wydobycie naturalnej barwy, charakteru i nierównej struktur spieków kwarcowych.

Oskar designu

Marka Laminam jest obecna na polskim rynku od blisko dekady. Klienci doceniają ją za dostarczanie spieków w niemal nieosiągalnych dla konkurencji wymiarach i trwałości. Nawet trzymetrowe płyty mogą zostać wytworzone w grubości
3 milimetrów, zachowując przy tym pełną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Specyfikacja techniczna to nie wszystko – płyty z fabryki Laminam zachwycają również nienagannym wyglądem, dzięki czemu w 2016 roku otrzymały jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu - Red Dot Design Award, zwaną "Oskarem designu”.

Salon jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 10 do 18 oraz w soboty od godziny 10 do 14. Dla inwestorów, projektantów i architektów współpracujących z obiektem wstęp jest nieograniczony. Partnerzy mają możliwość umówienia indywidualnego spotkania ze swoimi klientami i zaprezentowania im produktów Laminam przez całą dobę – siedem dni
w tygodniu.

– Osoby współpracujące z firmą mają nieograniczony dostęp do showroomu poprzez zastosowanie elektronicznych kart wstępu – tłumaczy Adam Kamiński. – W dzisiejszych czasach jest to niezwykle dogodna forma prezentacji produktów, gdyż nasi partnerzy mają możliwość umawiania indywidualnych spotkań z klientami w dogodnym dla siebie terminie.

 

Showroom Laminam    |   Wielkopolska 250 Gdynia   |   laminam@maxkomfort.pl