KRAYNA

LOKALNIE I PO WEGAŃSKU

Gdzieś na styku Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolskiego istnieje miejsce, na bazie którego powstała Krayna - polska marka produkująca wegańskie kosmetyki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystko stworzone jest w 100% z lokalnych, tradycyjnych składników tego regionu.


prestiz

Magda i Damian, zmęczeni ciągłym biegiem, napiętym kalendarzem spotkań, wielogodzinnymi rozmowami przez telefon, pewnego dnia postanowili się zatrzymać i zmienić coś w swoim życiu. Zaczęli uważniej przyglądać się najbliższemu otoczeniu, obserwowali przyrodę, wsłuchiwali się w odgłosy natury. Niezliczone pagórki upstrzone jeziorami, tataraki skrywające siedliska dzikich ptaków, pełne zwierzyny lasy pachnące jeżynami. Zainspirowani okolicą, postanowili wykorzystać jej nieskażony potencjał produkując kosmetyki na bazie roślin, które tu rosną. Tak powstała Krayna. 

- Nie musieliśmy szukać daleko, wszystko znaleźliśmy w miejscu, gdzie się wychowaliśmy: pod Więcborkiem, na naszej krainie - opowiada Magda Rosły. - Jesteśmy nową marką, ale ze szczerym produktem, opartym wyłącznie na tradycyjnych składnikach pochodzenia roślinnego. To miało być urzeczywistnienie tego, co sami myślimy o pielęgnacji skóry i o życiu w ogóle. Celem było stworzenie serii w 100% wegańskiej, organicznej i do tego lokalnie, w świecie który znamy. Udało się!

Krayna to naturalna linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Roślinne składniki, które znajdują się w tych kremach przede wszystkim zapewniają skórze witalność i odżywienie. W serii AY by Krayna znajdują się cztery kremy do twarzy o różnych właściwościach, a ich nazwy pochodzą od głównych składników. Pierwszym z nich jest AY Cornflower, prawdziwy eliksir młodości z naturalną mocą chabru. Dla osób z cerą delikatną i skłonną do podrażnień idealnie sprawdzi się AY Water Pepper z rdestem, który pozytywnie wpływa na ogólną kondycję skóry, działając jak balsam delikatnie kojący cerę. Jest też krem dla tych, którzy borykają się z problemem cery naczynkowej lub atopowej. AY Chestnut z ekstraktem z kasztanowca doskonale nawilża i zmniejsza widoczność naczyń krwionośnych. Ostatni z kremów w serii to AY Plantain przeznaczony specjalnie dla mężczyzn.

Naturalne składniki to nie wszystko. Twórcy Krainy dbają również o sposób, w jaki zostaną one zapakowane. Smukła szklana butelka ze sterylnym dozownikiem w formie pompki ukryta wewnątrz minimalistycznego kartonika to kwintesencja ducha Zero Waste i skuteczny sposób na redukcję odpadów szkodliwych dla środowiska. Tym razem, warto postawić na naturę!