W RYTMIE MUZYKI

Moda i muzyka to przykład idealnego połączenia. Saint Laurent Paris i Daft Punk, Balmain i Beyoncé, a na naszym podwórku Brodka i Levi’s. Takich kolaboracji jest wiele. W tym kierunku poszły także absolwentki wzornictwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, które w ramach pracy dyplomowej stworzyły scenografię i serię ubrań dla wokalistki MIN t. Tak powstała moda inspirowana muzyką!

Magda Setzke i Klaudia Janowska z gdańskiej ASP, pasjonatki mody i scenografii, w ramach pracy dyplomowej stworzyły prawdziwą, gotową do użytku realizację. Skontaktowały się z wokalistką oraz producentką MIN t i zaprojektowały scenografię i serię ubrań idealnie współgrającą zarówno z twórczością, jak i osobowością artystki.

- Pracę rozpoczęłyśmy od analizy zachowań konkurencji oraz preferencji i oczekiwań MIN t, a także grupy potencjalnych odbiorców jej twórczości. Wyznaczyłyśmy drogę stylistyczną opartą na pozornie odległych kierunkach: twórczości Laszlo Moholy Nagy oraz estetyki lat 2000 - opowiada Klaudia Janowska.

Na projekt składają się dwie części. Pierwszą stanowi kolekcja ubrań, a konkretnie osiem elementów garderoby, które można stylizować adekwatnie do okazji. Zaprojektowane stroje są komfortowe - dopasowane ubrania wykonano z rozciągliwych, sportowych materiałów, a okrycia wierzchnie to typowy oversize. Drugą, równolegle prowadzoną częścią projektu jest mobilny system scenografii. To przenośna konstrukcja sceniczna o wymiarach 240x240x70 cm, którą wykonano z aluminiowych rurek zakończonych magnesami oraz stalowych złączek. Dodatkiem są kolorowe, transparentne folie. Przysłowiową kropką nad „i” wizualizacje zrealizowane przy współpracy z Katarzyną Najmajer (NAI). Całość wizualnie idealnie komponuje się z ostatnią płytą MIN t pt. „Assemblage”. 

Projekt został zrealizowany w Pracowni Projektowania Produktu, prowadzonej przez prof. Jarosława Szymańskiego i dr Jacka Rynia, a oficjalna prezentacja odbyła się w galerii Pionova w Gdańsku podczas występu MIN t. Autorką fotografii z sesji zdjęciowej i koncertu jest Natalia Woźniak, a za materiały video odpowiedzialna jest Milena Banaszewska. Materiały oraz dodatkową dokumentację z przebiegu sesji zdjęciowych można znaleźć na profilu instagramowym: @225clique, który również jest częścią projektu.