HUBA
NAMIOT NA DRZEWIE

 

Huba to niezwykły namiot, który został stworzony dla osób chcących w niezwykły sposób spędzić czas na łonie natury. Co więcej, umożliwia nocleg wysoko na drzewie bez użycia technik alpinistycznych. Za projekt opowiada Paweł Lewandowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.


prestiz

Ornitolodzy, fotografowie przyrody, a także żądni przygód turyści - już niedługo każdy z nich będzie mógł spędzić noc wysoko w koronie drzew i spojrzeć na przyrodę z zupełnie innej perspektywy. Za ten innowacyjny projekt odpowiedzialny jest student Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - Paweł Lewandowski. Huba to jego praca magisterska zrealizowana w Pracowni Projektowania Produktu pod opieką
prof. Jarosława Szymańskiego.

- Nocleg wysoko na drzewie bez użycia technik alpinistycznych. Czy to możliwe? Dla kogo takie schronienie mogłoby okazać się użyteczne? Na te pytania i wiele innych, postanowiłem odpowiedzieć w mojej pracy magisterskiej, a następnie skonstruować model, według założeń sformułowanych na bazie tych odpowiedzi - opowiada Paweł Lewandowski.

Jak to działa? Namiot można z łatwością powiesić na drzewie ze względu na sprytne mocowanie. Co ważne, by skorzystać z tego gadżetu wcale nie potrzebne są kursy wspinaczkowe czy wysokościowe. Sztywność platformy daje solidne oparcie i zapewnia komfort przebywania na wysokości. To wraz z pokryciem namiotu – tropikiem, umożliwia dyskretne fotografowanie zwierząt oraz bezpieczne nocowanie wysoko na drzewie. Warto zaznaczyć, że projekt jest bezpieczny dla drzew, ponieważ montaż jest zupełnie bezinwazyjny i nie kaleczy pni.

Póki co namiot HUBA jest jedynie projektem prototypowym i nie trafił do regularnej sprzedaży. Jak podaje autor na facebookowym fanpage „HUBA namiot na drzewie/tree tent”, projekt jest jeszcze w trakcie rozwoju. Docelowa waga nie jest jeszcze znana, a część elementów będzie wymieniona na lżejsze.
Z niecierpliwością czekamy na termin rozpoczęcia produkcji.

 

113
02/2020

Mam poczucie, że klasa średnia i elity ludziom uboższym albo z gorszym wykształceniem częściej odbierają godność niż hiphopowcy używając określenia „pedalski” – mówi Piotr Witkowski, który dzięki roli rapera Chady w filmie „Proceder” trafił na listę najbardziej rozchwytywanych aktorów.