TARGI URODA

Najnowsze trendy, innowacyjne produkty, widowiskowe pokazy z udziałem światowej sławy mistrzów sztuki fryzjerstwa i wizażu, emocjonujące konkursy, porady ekspertów i setki stoisk - tak wyglądała 22. edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich Uroda.Targi odwiedziło blisko 8 tysięcy gości!


prestiz

Brazylijska samba, pióra, pełne magii stroje, niczym brazylijski karnawał w Rio - tak rozpoczęły się dwudniowe (5-6 października) Targi Uroda w gdańskim AmberExpo. Stoiska wystawców podzielono na dwie strefy: kosmetyki i fryzjerstwo, natomiast najbardziej widowiskowe wydarzenia targów odbywały się na czerwonym dywanie w strefie show. To tu swój kunszt i talent prezentowali światowej sławy goście. Kalejdoskop wydarzeń był niezwykle barwny. W ramach wydarzenia odbył się m.in. finał 20-lecia Mistrzostw Makijażu Kobiety Dojrzałej z pokazami mistrzów, oprócz tego można było spotkać się również z Gośćmi Specjalnymi Targów – makijażystą gwiazd Harry J Glam, którego pokaz makijażu „Gwiazdy na czerwonym dywanie” zgromadził tłumy, uroczą dziennikarką i prezenterką Dorotą Gardias i Dorotą Freaks, tegoroczną zwyciężczynią NYX Face Awards, która zaprezentowała niezwykły pokaz mrocznej charakteryzacji The Devil’s Face.

Podczas targów odbyły się także XXII Mistrzostwa Stylizacji Paznokci Nail Master Cup. Nowością był podział uczestników na dwie dywizje – dzięki temu zarówno początkujący, jak i zaawansowani styliści mieli wyrównane szanse. Pojawiły się także nowe konkurencje, które zapewniły zebranym szeroki wachlarz możliwości prezentacji swoich umiejętności. Na tegoroczne Mistrzostwa przybyła rekordowa liczba osób, które łączy pasja związana ze stylizacją paznokcia. Mistrzostwa Stylizacji Paznokci Nail Master Cup zakończyły się ogromnym sukcesem, a ich kulminacją było uroczyste wręczenie nagród.

Jak zwykle na targach Uroda nie zabrakło nowości kierowanych do profesjonalistów branży kosmetycznej i fryzjerskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się organizowany po raz pierwszy kongres kosmetologiczny - Akademia Targów Uroda, na którym eksperci w dziedzinie kosmetologii przedstawili trendy i kierunki rozwoju kosmetyki profesjonalnej. Targi były także okazją do doskonalenia swoich umiejętności i kwalifikacji z zakresu podologii podczas Konferencji i Kongresu Podologicznego. Wiele pań gromadziło się również przed sceną pokazową Look & Learn, gdzie odbywały się pokazy różnorodnych zabiegów.

Z kolei premierowa strefa Zatoka Piękna zgromadziła znakomitych ekspertów z zakresu chirurgii, medycyny estetycznej, kosmetologii i biznesu. To tutaj rozmawiano o zabiegach medycyny estetycznej, technologiach, profilaktyce anti-aging oraz zdrowotnych aspektach dbania o urodę. Odwiedzający strefę mieli też możliwość bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z najlepszych klinik w Trójmieście. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także projekcje filmów z zabiegów estetycznych, które można było oglądać na dużym ekranie. Dla miłośników kosmetyków ekologicznych i wegańskich zorganizowano też specjalną, dedykowana strefę Eko Uroda. Odwiedzający mieli też szansę wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych kosmetyków i zobaczyć pokazy produkcji naturalnych kosmetyków.

Drugi dzień tradycyjnie był poświęcony sztuce fryzjerskiej. Rozpoczął się konkursem „Fast Fade Fight”, czyli walką fryzjerów na szybkość i precyzję w wykonaniu strzyżenia męskiego skin fade w czasie 15 minut! Po konkursie na scenie głównej rozpoczęły się pokazy fryzjerskie, na początku wicemistrz świata we fryzjerstwie artystycznym Mateusz Kępka zaprezentował najnowsze trendy fryzur wieczorowych, po nim scenę opanowali barberzy z Wojciechem Karwatem - World Champion Barber oraz wicemistrzynią Europy i Eurazji Beatą Lewczuk na czele. Na zakończenie niezwykle doświadczony, międzynarodowy team Juran ART Group z Anną Zenkowską  w pokazie New Grunge zaprezentował najnowsze trendy mody młodzieżowej największych miast europejskich.

Targom Uroda od lat towarzyszy akcja charytatywna Czesanie za uśmiech, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i promocja młodych talentów fryzjerskich. W tym roku uczniów szkół zawodowych po raz kolejny wsparli mistrzowie świata i Polski we fryzjerstwie z tegorocznym mistrzem świata z Paryża w kongruencji Hair Tattoo Design. Podczas akcji zebrano 5 000 zł.

Po wielkich zakupach i  emocjach można było odpocząć w specjalnie zaaranżowanych strefach chillout, a goście, którzy odwiedzili targi wraz ze swoimi pociechami – mogli pozostawić dzieci pod fachową opieką, a sami zająć się poznawaniem targowych stref. Kolejna edycja odbędzie się 3-4 października 2020 roku.