JAKOŚĆ PŁYNĄCA Z WIEDZY I DOŚWIADCZENIA

Czarny Dwór 10/34 w Gdańsku to adres warty zapamiętania. Trafiłem tu nie przypadkiem. Lek.dent. Michał Nawrocki to nazwisko, które już od dawna przewijało się w moim otoczeniu. Czytałem, widziałem, słyszałem o klinice w różnych miejscach. Wiedziałem, że mój problem z uzębieniem wymagać będzie długich i skomplikowanych procedur, dlatego długo robiłem rozeznanie komu powierzyć swój uśmiech. Mój wybór padł na Nawrocki Clinic.


prestiz

Od samego progu poczułem, że jestem w dobrych rękach. Przyjemne, harmonijne i ciepłe wnętrze kliniki sprawiło, że poczułem się komfortowo i bezpiecznie. Miła oraz uśmiechnięta rejestratorka wytłumaczyła i pomogła w wypełnieniu formalności, nie czułem pośpiechu i znużenia z jej strony, wręcz odwrotnie - zaangażowanie i empatię. To mnie bardzo uspokoiło, mogłem już tylko zrelaksowany czekać na swoją wizytę.

Wyszedł po mnie sam dr Michał Nawrocki i zaprosił do gabinetu. Podczas konsultacji zrobił na mnie ogromne wrażenie, nie tylko jako doświadczony i wykształcony stomatolog, ale także jako człowiek – ciepły, życzliwy z niebanalnym poczuciem humoru. To wszystko o czym czytałem i słyszałem okazało się być prawdą. Pomyślałem – tak, to jest to! To właśnie tutaj powstanie mój nowy uśmiech.

Ale przejdźmy do konkretów. Na pierwszej konsultacji zdjęcie – tomografia komputerowa miała rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc ustalić proces mojego dalszego leczenia. Nowoczesny sprzęt w pracowni RTG już na wstępie zrobił na mnie ogromne wrażenie. Konsultacja, plan leczenia oraz to, co spodobało mi się najbardziej, a mianowicie fakt, że mogłem zobaczyć swój przyszły uśmiech! Wszystko za sprawą specjalnego protokołu DSD Digital Smile Design opracowanego przez dr Christiana Coachmana z Brazylii. Użyte zostały do tego zdjęcia zrobione aparatem fotograficznym, zdjęcia RTG oraz specjalne modele diagnostyczne, które analizowane są przez program komputerowy. Efekt jest niesamowity. Program bierze pod uwagę wielkość zębów, ich kształt, położenie oraz umiejscowienie w dziąsłach i pokazuje efekt, jaki zostanie osiągnięty już po przeprowadzonym zabiegu. Mogłem zobaczyć końcowy efekt na monitorze, co więcej mogłem mieć realny wpływ na wygląd swojego nowego uśmiechu. Abym mógł jednak podjąć ostateczną decyzję, w laboratorium przygotowano dla mnie specjalny mock up imitujący finalny efekt. To z pewnością pomogło mi podjąć ostateczną decyzję! Tak, to jest mój nowy uśmiech – wykrzyczałem wtedy ciesząc się jak dziecko.

To była ta przyjemna część mojego leczenia – pomyślałem. Teraz czeka mnie to czego obawiałem się najbardziej – wykonanie.  Z perspektywy czasu powiem, że ta obawa była bezzasadna. 

Ponieważ mój lęk przed dalszym leczeniem był bardzo wyczuwalny przez doktora Michała Nawrockiego zaproponował on leczenie w sedacji, czyli z użyciem gazu rozweselającego, który zniweluje lęk i pozwoli się zrelaksować podczas leczenia. Zagwarantował także, że wszelkie znieczulenia podane zostaną bezboleśnie z użyciem komputerowego znieczulenia The Wand, a większość procedur wykona przy użyciu lasera stomatologicznego. 

Ponad rok temu dr Michał Nawrocki uzyskał tytuł Master of Science in Laser in Dentistry - czytałem o tym i wiedziałem, że nie ma
w Polsce drugiego tak doświadczonego i wykształconego w laserach stomatologa. To zdecydowanie dało się odczuć. Głowica lasera w rękach doktora Nawrockiego była jak pędzel w ręku artysty. Z niezwykłą pewnością, precyzją i swobodą wykonywał zaplanowane procedury. Do odbudowy uśmiechu zdecydowaliśmy się wykorzystać Simplant - zaawansowany program, wykorzystujący nawigację komputerową do planowania zabiegu implantologicznego z jednoczesnym uwzględnieniem przyszłej odbudowy protetycznej, a tym samym umożliwiający zaprojektowanie przyszłego uśmiechu. Proces składał się z trzech etapów. W pierwszym zrobiono mi zdjęcie tomograficzne CBCT pozwalające na trójwymiarowe zwizualizowanie anatomii kości szczęki i żuchwy. Kolejnym etapem był wewnątrzustny cyfrowy wycisk, obrazujący jamę ustną. Tak pozyskane dane przesłane zostały do oprogramowania Simplant, dzięki czemu dr Michał Nawrocki precyzyjnie zaplanował pozycję przyszłych implantów. Sama precyzja nie jest jedynym atutem Simplant. Byłem przekonany, że po takim skomplikowanym zabiegu jakim jest wszczepienie kilku implantów miesiącami będę czekał na odbudowę protetyczną. Myliłem się. Dzięki cyfrowym technikom oraz znajdującemu się w Nawrocki Clinic laboratorium protetycznemu czas ten został skrócony do minimum. Możecie wierzyć lub nie, ale już tego samego dnia wyszedłem z kliniki ciesząc się nowym uśmiechem.

Laboratorium protetyczne i technicy dentystyczni w Nawrocki Clinic zasługują na osobną pochwałę. Fakt, że klinika posiada własne laboratorium, ma ogromne znaczenie w całym procesie odbudowy uśmiechu. Dzięki temu lekarze mają możliwość komunikowania się z technikiem, a to zdecydowanie przekłada się na jakość i czas wykonania prac protetycznych. Nie muszę chyba dodawać, że technicy dentystyczni pracujący w Nawrocki Clinic to oddani swojej pracy rzemieślnicy. Z ogromna dokładnością i precyzją wykonali moją odbudowę protetyczną. Ponadto na  ogromną uwagę zasługuje estetyka prac protetycznych wykonywanych przez Nich. To prawdziwi artyści, posiadający doświadczenie i umiejętności pozwalające na bezpośredni dobór barw tak by charakteryzowały się one niezwykle wysoką estetyką i harmonią. Dzięki temu są one idealnie zbliżone do naturalnych zębów.

Po zakończonym leczeniu w każdym calu spełnione zostały moje oczekiwania. Nowy uśmiech był idealnie dopasowany do mojej twarzy, karnacji, mimiki. To wszystko tworzyło jedną, spójną całość! Po zakończonym leczeniu spotkałem się z właścicielami kliniki, dr. Michałem Nawrockim oraz jego żoną Agnieszką Dojlidko-Nawrocką, aby podziękować za nowy uśmiech i nowy etap w moim życiu. Doktorowi podziękowałem za jego oddanie i umiejętności, a pani Agnieszce natomiast za obsługę, za to, że każdy członek zespołu Nawrocki Clinic przyczynił się do tego, że całe leczenie było przyjemne, a ja na żadnym jego etapie nie czułem lęku, strachu i niepewności. Także za to, że dzięki jej szerokim działaniom PR mogłem o nich usłyszeć, poczytać, poznać i podjąć decyzję, że to właśnie im powierzę swój uśmiech. I powiem Wam, to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, bo poza doskonałej jakości sprzętem i wysoce wykwalifikowanym zespołem, Nawrocki Clinic zapewnia komfort i spokój.

- Pacjent

 

NAWROCKI CLINIC

Gdańsk, ul. Czarny Dwór 10/34  |  Tel: 58 52 66 004

www.nawrockiclinic.com

110
11/2019

Chwilę przed wywiadem usiedliśmy 140 metrów nad ziemią i zachwycaliśmy się widokiem na spokojne, skąpane w słońcu morze.