Izabela Tuszakowska 

kosmetolog na miarę XXI wieku

FACE & BODY LAB. to nowoczesny gabinet kosmetologii high-tech oraz medycyny estetycznej, który powstał z zamiłowania do piękna oraz z prawdziwej pasji jego właścicielki, Izabeli Tuszakowskiej, absolwentki Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który ukończyła na Wydziale Farmaceutycznym o kierunku kosmetologia, a także analityka trychologii.


prestiz

Co skłoniło Panią do założenia własnego gabinetu? Jaki miała Pani pomysł na rozwinięcie własnej działalności?

Z pasji do kosmetologii pragnęłam stworzyć miejsce, w którym nadrzędną wartością jest bezpieczeństwo oraz najwyższa jakość proponowanych przeze mnie usług z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, a także podnoszenie świadomości moich pacjentów w zakresie zdrowia, dietetyki, suplementacji, co pozwala na kompleksowe, holistyczne podejście do pielęgnacji skóry oraz włosów. Gabinet to dla mnie miejsce, w którym mam możliwość połączenia zdobytej wiedzy z praktyką. To tutaj przeprowadzam indywidualne konsultacje z zakresu kosmetologii oraz trychologii, a także ustalam plany zabiegowe. Rozpoczynając pracę w gabinecie kosmetologicznym bardzo szybko zdałam sobie sprawę z tego, że posługiwanie się utartymi schematami, to w praktyce kręcenie się w błędnym kole. Doświadczenie nauczyło mnie, że nie istnieje idealny model zabiegów dla każdego, tak jak nie istnieje w praktyce kosmetologa takie pojęcie jak skóra normalna. Idealne dopasowanie modelu zabiegu do konkretnego pacjenta jest możliwe dopiero wtedy kiedy spojrzymy na ludzkie ciało jako komplementarną całość. W swojej pracy wyznaję zasadę holistycznego i interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta, co umożliwia skuteczne dobranie indywidualnie skomponowanych terapii zabiegowych. I chociaż bardzo lubię korzystać z wysokich technologii, które dają kosmetologom spektrum możliwości, to jednak podstawą jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta do konkretnych zabiegów. Należy pamiętać, że każda skóra jest unikalna, a każdy organizm jest inny, co rodzi potrzebę indywidualnego podejścia do tematyki nie tylko urody, ale i zdrowia pacjenta. Główną przyczyną problemów skórnych, tak jak i zdrowotnych, nie jest wyłącznie obciążenie genetyczne, lecz w istocie predyspozycja genetyczna w połączeniu z wpływem środowiska, stylu życia, zarządzania stresem, przyjmowania konwencjonalnych leków. Wszystko to rzutuje na stan naszego organizmu, a co za tym idzie naszej skóry, jako największego z organów. Dlatego długofalowy, spersonalizowany plan zabiegowy ustalam w oparciu o badania laboratoryjne oraz analizę stylu życia danego pacjenta. W przypadku takiego podejścia mam możliwość działania nie tylko na defekt estetyczny jako na skutek, ale głównie staram się zlokalizować przyczynę problemu i zadziałać na niego kompleksowo. 

Z jakich zabiegów można skorzystać w FACE & BODY LAB.?

W gabinecie wykonuję zabiegi, które stymulują tkanki i pozwalają im regenerować się w sposób naturalny. Zatrzymanie młodego wyglądu skóry wcale nie musi być zasługą skalpela i inwazyjnych procedur medycznych.

Jednym ze sposobów, który wykorzystuję i osobiście uwielbiam jest opracowany przez francuską firmę LPG patent Endermologie Alliance, który według mnie nie jest zwykłym zabiegiem, a podstawą zdrowego stylu życia. Masaż endermologiczny mechanicznie stymuluje fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej do produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego, pobudza przepływ limfy, przyspiesza metabolizm komórki i wpływa znacząco na jej odmłodzenie. Kolejnym urządzeniem wykorzystywanym do redukcji cellulitu, braku jędrności oraz kształtowania sylwetki jest STORZ MEDICAL D-ACTOR, czyli urządzenie wykorzystujące uderzeniową falę akustyczną. Emitowana z wysoką częstotliwością fala akustyczna stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i w spektakularny sposób liftinguje skórę.

Zredukowanie zmarszczek wokół oczu i usunięcie nieestetycznych sińców umożliwia bezinwazyjny lifting powiek przy pomocy urządzenia PLASMA IQ. Stary naskórek usuwany jest za pomocą punktowej wiązki plazmy, co skutkuje uniesieniem skóry.

Inne zabiegi kosmetologiczne, które wykonuję to między innymi odmładzanie skóry za pomocą lasera frakcyjnego nieablacyjnego Palomar EMERGE, który świetnie sprawdza się np. w redukcji kurzych łapek.

Jednak niekwestionowaną gwiazdą w gabinecie jest najnowszy nabytek Laser Alma Harmony XL PRO.

W jakich zabiegach sprawdza się Laser Harmony XL PRO?

Jest to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie laserów na świecie. Głowica Dye-VL idealnie sprawdza się w zabiegach usuwania naczynek, rumienia, teleangiektazji, leczeniu trądziku różowatego, usuwaniu przebarwień posłonecznych oraz plam soczewicowatych. W przypadku zamykania głębokich naczyń na nogach oraz tzw. pajączków najlepiej sprawdzi się Głowica Nd:YAG.

Kolejna głowica laserowa Clear Lift służy do odmładzania i zagęszczania skóry w jej głębokich warstwach, nie uszkadzając warstwy naskórkowej. Jest to technologia, którą moje pacjentki uwielbiają, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji, nie wyłącza z codziennej aktywności. Kolejnym zastosowaniem tej technologii jest możliwość usuwania źle wykonanego makijażu permanentnego oraz tatuażu. 

Z kolei głowica iPixel Er:YAG nie ma sobie równych w redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów oraz nieestetycznie rozszerzonych porów, jednocześnie redukując efekty starzenia. Matryca lasera iPixel doprowadza do powstania punktowych mikrourazów termalnych (pixeli). Punkty te otoczone są nienaruszoną tkanką, która przyspiesza regenerację okolicy poddanej zabiegowi. Wymienne, różniące się długością oraz budową końcówki umożliwiają działanie na różnych poziomach skóry w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wisienką na torcie są dwie głowice NIR (twarz oraz ciało), wykorzystujące technologię światła podczerwonego, wprowadzając wysoką temperaturę do głębokich warstw skóry. Ten swoisty termolifting powoduje skrócenie włókien kolagenowych, pobudzenie produkcji nowych włókien oraz wzrost elastyny. Dzięki temu skóra zagęszcza się i zwiększa się jej elastyczność. Efekt poprawy napięcia zauważalny jest bezpośrednio po zabiegu i przez kolejne dni staje się jeszcze bardziej wyraźny.

Dlaczego warto wybrać się do FACE & BODY LAB.?

Stale rozwijam swoje kwalifikacje, stawiając przy tym na holistyczne i indywidualne podejście do każdej osoby korzystającej z usług oferowanych w moim gabinecie. Zabiegi jakie wykonuję są bezpieczne i oparte na naturalnych metodach, ich charakter nie jest inwazyjny. Każda osoba, która chce zadbać o swoją urodę, zdrowie, jak i dobre samopoczucie, a jednocześnie ceni sobie naturalność znajdzie tutaj coś dla siebie.

Bardzo szybki rozkwit branży kosmetologii estetycznej motywuje mnie do ciągłego pogłębiania wiedzy. Dbanie o rozwój obok nowoczesnych technologii i wysokiego standardu świadczonych usług to dla mnie podstawowa składowa sukcesu. Zapraszam do FACE & BODY LAB. wszystkich, dla których NATURALNE PIĘKNO W DOBRYM STYLU jest wartością.

 

FACE & BODY LAB

Gdynia, ul. Starowiejska 41-43 Budynek Atrium (Poziom +1)

tel.: 600 715 350

www.fblab.pl

 

110
11/2019

Chwilę przed wywiadem usiedliśmy 140 metrów nad ziemią i zachwycaliśmy się widokiem na spokojne, skąpane w słońcu morze.