GDYŃSKI INSTYTUT YASUMI

WIZJA USZYTA NA MIARĘ

 

- Podjęcie współpracy z Yasumi pozwalało na zachowanie pełnej autonomii, a także sporej dozy swobody w kształtowaniu i aranżacji gabinetów, dzięki czemu w naszym gdyńskim Instytucie mogliśmy wyrazić siebie, a idee Yasumi zmaterializować na swój sposób - mówi Diana Czerwińska, współwłaścicielka gdyńskiego Instytutu Yasumi. W wywiadzie opowiada m.in. o japońskiej filozofii, prawdziwej złotej masce i swojej własnej interpretacji Yasumi.


prestiz

Yasumi w języku japońskim oznacza relaks, czy właśnie to jest waszym głównym założeniem?

Relaks to zdecydowanie jeden z głównych filarów naszego Instytutu w Gdyni, ale nie jedyny. Gdyński Instytut Yasumi stworzyliśmy w Redłowie przy ulicy Łużyckiej 1, w miejscu, które podlega olbrzymim przemianom i dzisiaj jest biznesowym centrum Gdyni. Właśnie tutaj zaobserwowaliśmy potrzebę stworzenia wyjątkowego miejsca pozwalającego na zaznanie relaksu w trakcie całej gamy masaży i rytualnych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, opartych o najwyższej klasy urządzenia czerpiące z najnowocześniejszych rozwiązań hi-tech. Tworząc nasz Instytut położyliśmy nacisk na minimalistyczny wystrój, wchodząc tu momentalnie zapominamy o zabieganym otoczeniu, które zostawiliśmy za drzwiami.

Gabinety Yasumi słyną ze swojego rytualnego podejścia, dbają nie tylko o ciało, ale również stan ducha. W jaki sposób?

W Instytucie Yasumi w Gdyni poza najnowocześniejszymi urządzeniami pozwalającymi na wykonywanie skutecznych zabiegów med-estetic, duży nacisk, zgodnie z filozofią marki, kładzie się na stan ducha. Zabieramy gości w podróż do krainy błogiej przyjemności, w której każdy odnajdzie równowagę ducha, ciała i umysłu. Już od progu usłyszymy starannie dobraną muzykę wprowadzającą odprężający nastrój. Te dźwięki towarzyszą nam również w każdym gabinecie, pomagając uzyskać wyciszenie i zdystansować się do wszystkich dręczących problemów codzienności. Nasz personel zadba o dobór odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, a oczekując na przejście do strefy gabinetowej będziemy mogli rozkoszować się prawdziwą japońską herbatą.

Brzmi jak prawdziwa oaza. Co jest zatem flagowym zabiegiem gabinetu? 

W naszym Instytucie można skorzystać z wielu wyjątkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak takim, który nas wyróżnia jest na pewno luksusowy zabieg „Złota Maska”. Jest to unikalny zabieg z wykorzystaniem płatków prawdziwego złota, którego pozytywne właściwości dla naszego organizmu były znane już przed wiekami. „Złota Maska” to prawdziwy rytuał, który sprawi, że każdy kto go zażyje poczuje się wyjątkowo. Czyni to także ze „Złotej Maski” zabieg doskonale nadający się na prezent, którym możemy obdarować bliskie osoby. Wychodząc naprzeciw naszym klientom, przygotowaliśmy wyjątkowe bony podarunkowe w pięknej oprawie.

Wspomniała pani, że podczas tego zabiegu wykorzystuje się prawdziwe 24 karatowe złoto? Jakie ma ono właściwości?

To prawda, na każdy zabieg przypada ponad 57 mg 24 karatowego złota! Jedną z jego największych zalet jest fakt, że nadaje się dla każdego rodzaju skóry, ze szczególnym wskazaniem dla cery z widocznymi oznakami upływu czasu. Zabieg zaleca się osobom, którym zależy na szybkim i skutecznym poprawieniu kolorytu i wyglądu zmęczonej skóry. Prawdziwe złoto stymuluje wzrost komórek warstwy rozrodczej skóry, umożliwiając regenerację włókien kolagenowych i elastynowych, a tym samym nie dopuszcza do dalszego spadku jędrności skóry. Wokół złota tworzą się młode komórki, które przyspieszają procesy metaboliczne w skórze. Te właściwości złota wpływają na redukcję zmarszczek i zapobieganie powstawaniu nowych. Dzięki silnym właściwościom antyseptycznym złoto łagodzi również stany zapalne skóry i spowalnia proces powstawania melanogenezy, przez co zapobiega powstawaniu przebarwień i rozświetla skórę. Wszystkie te pozytywne właściwości są możliwe do uzyskania w połączeniu z unikatową nanotechnologią Yasumi. W trakcie zabiegu wytwarzana jest nano-mgła, która wnikając w głąb skóry pozwala na zwalczanie wolnych rodników, a tym samym opóźnianie procesów starzenia. Nanocząsteczki pozostają w skórze, nawilżając ja i uelastyczniając.

Oprócz złotej maski, Yasumi jako pierwsze wprowadziło do Trójmiasta zabiegi falą radiową LavaTron - znane często pod nazwą lifting bez skalpela. Na czym to polega?

LavaTron to kolejny wyróżniający nas zakres zabiegów. Jego niezwykłe właściwości sprawiają, że jest on doskonałą alternatywą dla medycy estetycznej z wykorzystaniem skalpela, dlatego skierowany jest do każdego, kto nie chce poddawać się drogim i inwazyjnym zabiegom. Jego działanie polega na wykorzystaniu fal radiowych, które powodują wzrost temperatury wewnątrz tkanek. W wyniku zabiegu komórki stają się lepiej odżywione, a fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto dzięki zastosowaniu emitowanych przez urządzenie fal możemy skutecznie wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry efektywnie dostarczając jej składników odżywczych i witamin. Wielopłaszczyznowość działania zabiegów LavaTron zdecydowanie zwiększa nawilżenie i poprawia jędrność skóry. Warto też wspomnieć, że fale radiowe LavaTron, dzięki kontrolowanemu podgrzaniu tkanek i pobudzeniu metabolizmu na poziomie komórkowym, sprzyjają w walce o szczupłą i jędrną sylwetkę oraz redukcję cellulitu.

Yasumi to franczyza, dlaczego zdecydowaliście się wybrać tę markę, a nie stworzyć gabinetu pod własną nazwą?

Z wykształcenia jestem magistrem chemii, kosmetologiem oraz wykładowcą w trójmiejskich szkołach kosmetycznych. Od lat zgłębiałam wiedzę z zakresu szeroko pojętej kosmetyki i moim wielkim marzeniem było stworzenie profesjonalnego instytutu, w którym zdobyta wiedza i doświadczenie będą mogły przełożyć się na najwyższą jakość usług. Idealnym rozwiązaniem było właśnie Yasumi. To wyjątkowa marka, której holistyczne podejście do zabiegów jest kompleksowo przemyślane i konsekwentnie realizowane. Właśnie to „know-how”, które niesie przynależność do sieci, gwarantuje, że Instytut Yasumi w Gdyni może oferować najwyższą jakość usług skierowanych do świadomego konsumenta. Nie bez znaczenia dla nas był również fakt, że podjęcie współpracy z Yasumi pozwalało na zachowanie pełnej autonomii, a także sporej dozy swobody w kształtowaniu i aranżacji gabinetów, dzięki czemu w naszym gdyńskim Instytucie mogliśmy wyrazić siebie, a idee Yasumi zmaterializować na swój sposób. Wszystko to sprawiło, że wybór Yasumi był dla nas tak naturalny.

W jakim kierunku zmierza gdyński Instytut Yasumi?

Cały czas stawiamy na rozwój, śledzimy nowości na rynku kosmetycznym i stale doskonalimy wiedzę i umiejętności naszego personelu. Planujemy wprowadzić do oferty zabiegi, które będą jeszcze bardziej wyróżniały Yasumi Gdynia na trójmiejskim rynku kosmetycznym, ale na tą chwilę nie możemy zdradzać wszystkich szczegółów. Obecnie w Instytucie jest pięć w pełni wyposażonych gabinetów oraz otwarta strefa manicure i pedicure, ale rozważamy możliwość powiększenia Instytutu o strefę SPA oraz gabinety umożliwiające wykonywanie zabiegów z zakresu m.in. medycyny estetycznej.

 

Instytut Zdrowia i Urody Yasumi

Gdynia, ul.Łużycka 1B/3, I piętro 

tel:510 742 429

gdynia.yasumi.pl

110
11/2019

Chwilę przed wywiadem usiedliśmy 140 metrów nad ziemią i zachwycaliśmy się widokiem na spokojne, skąpane w słońcu morze.