JumpOFF Hipodrom 

DRUGA ELIMINACJA

 

Pod koniec października na sopockim Hipodromie rozegrano drugą eliminację w ramach tegorocznego JumpOFF Hipodrom. Cykl ten na stałe wszedł już do kalendarza sopockich zawodów jeździeckich, a jego popularność wśród zawodników z całej Polski wciąż rośnie.


prestiz

Za nami dwie odsłony zawodów w skokach przez przeszkody z cyklu JumpOFF Hipodrom. Jest to cykl zawodów w skokach przez przeszkody, który trwa od października do kwietnia. Zawody rozgrywane są w sposób ciągły – kolejne konkursy o różnej trudności odbywają się jeden po drugim, z krótkimi przerwami na zmianę ustawienia przeszkód i wyrównanie podłoża. A zatem można przyjść pooglądać zawody można w każdej chwili. Po każdym konkursie następuje uroczysta dekoracja zwycięzców.

Po drugiej eliminacji powoli zaczyna nabierać kształtu klasyfikacja generalna prowadzona dla całego cyklu. Zawodnicy już poczuli, że mogą powalczyć o punkty, a wiosną podczas finału odebrać bardzo atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. A jest o co walczyć – pula nagród w finale to aż 40 tysięcy złotych. To naprawdę dużo, jak na zawody o randze regionalnej. Zawodnicy będą również mogli wygrać rowery miejskie, elektryczną hulajnogę, a nawet quada.

Dla publiczności ogromną atrakcją jest możliwość zobaczenia z bliska koni i jeźdźców. Zupełnie inne emocje towarzyszą kibicowaniu, gdy ważący 500 kilogramów koń galopuje tuż koło nas, pokonując kolejne przeszkody. Widzowie, którzy po raz pierwszy mają okazję zobaczyć zawody na żywo, zwracają uwagę, że jest to zupełnie inne przeżycie, niż oglądanie tego sportu w telewizji. Przed nami zawody grudniowe - mikołajkowe, gdzie na zawodników i publiczność będą czekały świąteczne atrakcje. Warto więc odwiedzić Hipodrom i na własne oczy przekonać się, co wyjątkowego tkwi w jeździectwie.