Street Fashion Forum Gdańsk

W tym roku Forum Gdańsk rzuciło wyzwanie modzie ulicznej. W ramach Forum Gdańsk Street Fashion odbyły się warsztaty modowe z Oskarem Podolskim, personalizacja ubrań i butów wraz z projektantami, porady znanej blogerki Kapucziny, a przede wszystkim liczne pokazy mody. Gwiazdą głównego pokazu był Robert Kupisz z kolekcją Reborn.


prestiz

Street Fashion Forum Gdańsk to ukłon w stronę mody ulicznej, która rządzi się swoimi prawami. Z tej okazji w samym centrum Forum Gdańsk zorganizowano dwa dni prawdziwego święta mody. Wszystko zaczęło się od otwarcia tzw. Street Bazaru - miejsca sprzedaży najbardziej ulicznych marek gdańskiego Forum. Nie zabrakło też strefy kreatywnej, gdzie odbywały się m.in. warsztaty personalizowania z LPP i Cropp, nauka projektowania z iDream i artystą Oskarem Podolskim, czy customizowanie w salonie Levi’s z BeeskiArt. Z kolei dla osób poszukujących własnego stylu wsparciem była znana blogerka i stylistka Kapuczina.

Gwoździem programu były jednak pokazy mody wybranych marek, które prezentowały swoje kolekcje jesień/zima 2019/2020. W jesienno-zimowych propozycjach królowały pastelowe odcienie i jednokolorowe stylizacje. Absolutnym must have będzie plisowana spódnica midi, nieśmiertelna krata oraz wzory zwierzęce. Projektanci zaznaczyli również, że warto łączyć cienkie materiały z grubymi i bawić się fakturami. Głównym pokazem streetowego weekendu był pokaz najnowszej kolekcji Roberta Kupisza - Reborn. 

- Reborn to bardzo osobista kolekcja. Są takie momenty w życiu, kiedy chcemy o czymś zapomnieć, od czegoś uciec i docenić to co mamy. Wszyscy chcemy być szczęśliwi, żyć po swojemu, bez oceny innych. Mam to szczęście, że zawód, który wykonuje daje mi radość i spełnienie. Tą radość chciałem przełożyć na ubrania i podzielić się z nią z naszymi klientami. Ja bardzo lubię moje ubrania, chodzę w nich na okrągło i moją jedyną ambicją zawodową jest to, aby inni ludzie także czuli przyjemność z noszenia produktów naszej marki – podsumowuje kolekcję Robert Kupisz.

W roli prowadzącej wystąpiła Joanna Horodyńska. Nie zabrakło też modowego konkursu, tańca i pysznego jedzenia, czyli Street Dance w wykonaniu Enzym Studio i Street Food na dziedzińcu Forum. Podsumowując, Street Fashion Forum Gdańsk połączył świat mody i sztuki z dobrą zabawą!