Monopoly edycja Gdynia

Już za kilka miesięcy do miast posiadających własną edycję legendarnej gry Monopoly dołączy Gdynia. 9 października w Centrum Naukowym Experyment odbyła się konferencja inaugurująca projekt.


prestiz

Nowy Jork, Londyn, Sydney, Poznań, Kraków, Gdańsk - do grona posiadających własną edycję gry Monopoly, już niedługo dołączy również Gdynia.

- Mówi się, że Gdynia to miasto z morza i marzeń, więc nieprzypadkowo postanowiliśmy zaprosić Gdynię projektu - mówi Karina Nelka-Sławek, wydawca Monopoly. - Bardzo chcemy, żeby eksperci, w postaci mieszkańców, wypowiedzieli się o swoim mieście. Dlatego też zaproponowaliśmy dla nich szereg różnych aktywności. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowujemy specjalny konkurs, który będzie polegał na nakręceniu filmiku o Gdyni i Panu Monopoly. Zwycięska szkoła pojawi się na planszy gry. Już dziś, poprzez portal Trojmiasto.pl, rozpoczniemy głosowanie na najdroższe pole na planszy. Będzie można zdecydować pomiędzy Bulwarem Nadmorskim, Świętojańską, Klifem Orłowskim i Skwerem Kościuszki.

Konferencja inaugurująca projekt rozpoczęła się od przywitania wszystkich uczestników w Centrum Naukowym Experyment. Dlaczego na inaugurację wybrano akurat to miejsce?

- Przede wszystkim czujemy się wizytówką miasta, w związku z tym nie wyobrażam sobie, aby ogłoszenie nowej edycji gry mogło odbyć się gdzie indziej - podkreśla Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Naukowego Experyment. - Po drugie jest to miejsce spędzania wspólnego czasu które, tak jak gra Monopoly dookoła planszy, gromadzi całą rodzinę na wspólnej zabawie. A dziś czas jest naszym największym dobrem, którym często musimy się dzielić, odkładając wiele naszych problemów na bok. Również istotne jest to, że Experyment jest takim miejscem, w którym lokalna społeczność uczestniczy w budowaniu oferty, tego co tutaj robimy. Tak samo czyni to Monopoly, włączając gdynian od początku do tworzenia tej gry.

Na wydarzeniu obecny był również prezydent Gdyni, który przypomniał m.in. o 2008 roku, kiedy Gdynia jako jedyne polskie miasto, znalazła się na planszy edycji Monopoly Świat. Na zakończenie części oficjalnej, wszyscy uczestnicy konferencji, przebrani w kapelusze i wąsy, zapozowali do wspólnego zdjęcia z Panem Monopoly. Część oficjalna zakończyła się po niecałej godzinie, a potem dzieciaki miały czas, aby eksplorować Centrum Nauki Experyment. Premiera gry odbędzie się wiosną 2020.