NADCIĄGA WINDMAGEDON!

 

Już niebawem, jeżeli tylko na horyzoncie pojawi się wystarczająco silny wiatr, na Zatoce Puckiej odbędzie się druga edycja długodystansowych regat Windmagedon - pierwszych zawodów w Polsce, łączących dwie deskowe dyscypliny: kitesurfing i windsurfing.


prestiz

Wszyscy miłośnicy sportów wodnych z niecierpliwością wyczekują drugiej edycji Windmagedonu - zawodów stworzonych przez pasjonatów, łączących bliźniacze dyscypliny i środowiska, czyli kite i windsurfing. Od 19 października do 10 listopada organizatorzy będą wyczekiwać dogodnych warunków, czyli wiatru z południowego zachodu minimum 20 kts, by rozpocząć blisko 20 kilometrowy wyścig na trasie Kuźnica - Małe Morze - Kuźnica (Zatoka Pucka). Zawody będą rozgrywane w trzech konkurencjach: windsurfing, windsurfing foil i kitesurfing. W Windmagedonie mogą wziąć udział zarówno amatorzy jak i wyczynowi zawodnicy. Nie ma żadnych ograniczeń sprzętowych, a zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami regatowymi slalom PWA.

W zeszłym roku na starcie regat stanęło prawie 90 zawodników - 46 windsurferów i 42 kitesurferów. Niska temperatura nie wystraszyła zawodników, a warunki wietrzne były wręcz doskonałe. Pierwsze miejsce w kategorii windsurfing open wywalczyła zawodniczka kadry narodowej RS:X - Maja Dziarnowska, która umiejętnie wykorzystała swoje doświadczenie przy ostrej halsówce. W kategorii kitesurfing twin tip najlepszy okazał się Kuba Wątorowski, a w kitesurfing foil triumfował Tomek Janiak. Czy w tym roku zeszłoroczni triumfatorzy obronią tytuł? Okaże się już niedługo!

Zapisy trwają. Potwierdzeniem rozegrania wyścigu będzie informacja przesłana za pomocą skz.myliveregatta.com na 48 godziny przed planowanym startem. Organizatorem imprezy są trenerzy kadry windsurfingowej -  Paweł Kowalski i Maciej Dziemiańczuk oraz Sopocki Klub Żeglarski.

 

Polecane artykuły

nic