á morgun #LOOKS BY LUKS


prestiz

Trójmiejska marka Looks by Luks tworząca pierwsze w Polsce, unikatowe turbany i opaski szyte ręcznie z tkanin ekologicznych i pozyskiwanych w etycznych warunkach, pokazała zupełnie nową odsłonę. Kolekcja á morgun [ tomorrow ] jest inspirowana surową Islandią, zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska.

Najnowsza kolekcja to projekt nie tylko modowy, ale przede wszystkim mający na celu zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska. Autorka marki, Sylwia Luks, oprócz pięknych stylizacji z turbanami i opaskami w zapierającej dech w piersiach islandzkiej scenerii, tym razem opowiada dużo ważniejszą historię: „Zaniepokojeni zmianami klimatycznymi oraz zanieczyszczeniem środowiska, ale pełni nadziei na lepsze jutro i jednocześnie zakochani w Islandii jako symbolu tych zmian, przedstawiamy najnowszą kolekcję – turbanów i opasek á morgun [ tomorrow ]”. To nie tylko środek artystycznego wyrazu, to apel, prośba o działanie. O drobne gesty, codzienne czynności, które powtarzane i zwielokrotnione przyczynią się do zatrzymania postępujących zmian.

Kolekcja a morgun { tomorrow} inspirowana Islandią, zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska przedstawia flagowe nakrycia głowy w postaci turbanów i opasek, opatrzone autorskimi wzorami namalowanymi przez Karolinę Niedzielską. Printy nawiązują wyglądem i nazwą do zjawisk i fauny występujących na krainie Ognia i Lodu: AURORA BOREALIS / VOLCANIC ASH / ICELAND POPPIES / MELTING GLACIER.

W sesji zdjęciowej do kolekcji wzięły udział lokalne modelki i makijażystka, aby zminimalizować ślad węglowy wytwarzany przez samoloty podczas lotów. We wszystkich stylizacjach użyte zostały ubrania polskich marek, które projektują etycznie, nie szkodząc jednocześnie środowisku.

Uzupełnione zostały o odzież i obuwie z szaf całej ekipy realizacyjnej, działając w zgodzie z nurtem lesswaste. Część dochodu z kolekcji przekazany zostanie organizacji wspierającej czyszczenie oceanów z plastiku - The Ocean Cleanup.

 

 

Miejsce: Islandia

Zdjęcia: Dorota Szulc / Szulcworks

Modelki: Helen Ottars (eskimo models) / Maja Maj

MUA: Roksana Kruszewska

Produkcja i stylizacja: Karolina Głuchowska

Dyrektor kreatywny: Sylwia Luks

Printy: Karolina Niedzielska