3 CITY TENNIS CUP znowu w grze

Blisko 70 tenisistów rywalizowało w pierwszy weekend września na kortach gdyńskiej Arki, a wśród nich m.in. aktualny mistrz polski w tenisie w kategorii seniorów. Wszystko w ramach trzeciej edycji turnieju 3 City Tennis Cup, organizowanego przez MS Group.

3 City Tennis Cup na stałe wpisało się do trójmiejskiego kalendarza tenisowego. Mimo nieco kapryśnej pogody, trzecia edycja obfitowała w wielkie emocje i ciekawe zwroty akcji. Turniej odbywał się w systemie grupowo-pucharowym w kategoriach: open (wszystkie roczniki), +45 singiel (powyżej 45 roku życia) oraz debel, zarówno dla pań jak i panów. Finalnie w rozgrywkach wzięło udział 68 tenisistów, którzy rywalizowali na 12 kortach należących do gościnnego Klubu Tenisowego Arka Gdynia.

Najliczniej obstawiona była kategoria open, w której pojawiło się 17 zawodników. Co ciekawe, w finale mieliśmy powtórkę z ubiegłego roku, bowiem na korcie ponownie spotkali się Krzysztof Pietras i Tomasz Wójtowicz. Po zaciętej walce, triumfował Krzysztof Pietras, który po raz drugi z rzędu został zwycięzcą 3 City Tennis Cup. Finaliści singla zagrali też jako para w rozgrywkach deblowych zajmując w nich pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się Tomasz Pietras i Dariusz Gajewski.

Ciekawie przebiegały również rozgrywki w kategorii +45. W finale zmierzyli się Roman Żurkowski i Dariusz Gajewski, jednak ostatecznie Żurkowski wygrał piłkę meczową. Najlepsi zawodnicy singla +45 nie wzięli jednak udziału w deblu. Tam z kolei najlepsi okazali się Jarosław Kotewicz i Robert Urbański, którzy nie ulegli mocnemu duetowi w składzie Mirosław Kaszubowski/Christian Moeller.

Choć wśród graczy dominowali panowie, to równie wielkie emocje towarzyszyły rozgrywkom pań, które zaciekle rywalizowały na gdyńskich kortach. Wśród pań najlepsza w singlu w kategorii open okazała się Małgorzata Głódkowska, pokonując w finale Laurę Mejzel, która już drugi rok z rzędu próbuje wywalczyć zwycięstwo w turnieju. Najlepsza tenisistka w deblu połączyła swoje siły z siostrą, Natalią Głódkowską - wygrywając tym samym również debla. W finale pokonały doświadczoną parę - Alicję Kieraj z Małgorzatą Tejchman. W kategorii +45 najlepsza okazała się zwyciężczyni debla w swojej kategorii - Małgorzata Tejchman, a na drugim miejscu uplasowała się Bożena Śledziewska. Rozgrywki deblowe w tej kategorii wygrał z kolei duet Joanna Majewska, Marzena Rybicka, pokonując Małogrztę Niemiera i Ewę Płonka.

W ramach turnieju przyznano też nagrodę dodatkową ufundowaną przez British Automotive Gdańsk dla najlepszego gracza turnieju. Został nim Krzysztof Pietras, który otrzymał wyróżnienie w postaci weekendu z Jaguarem.

- Trzecia edycja turnieju wyróżniała się już znacznie wyższym poziomem - podsumowuje sędzia zawodów, Tomasz Krużycki. - W stawce pojawił się m.in. mistrz Polski w tenisie w klasie seniorów, co bardzo podwyższyło rangę turnieju, który obfitował w wiele ciekawych wymian. Rywalizacja była zacięta, ale ważne, że w duchu fair play!

Poszczególne mecze można było podziwiać z tarasu restauracji położonej obok kortu centralnego. Między rozgrywkami zawodnicy, a także zaproszeni goście mogli skorzystać z jazd testowych British Automotive Gdańsk, dilera Jaguara i Land Rovera. Do dyspozycji uczestników był kompaktowy SUV Jaguar E-Pace oraz bardzo wszechstronny Land Rover Discovery.

Jednak gra na kortach to nie wszystko. W ramach 3 City Tennis Cup odbyło się także Players Party, wieczorem po pierwszym dniu rozgrywek. Na tym wydarzeniu towarzyszącym pojawili się gracze oraz zaproszenie goście. Wszyscy przy delikatnej muzyce oraz lampce Prosecco Freixenet, wspominali swoje rozgrywki i rozmawiali o tenisowym świecie. Organizator turnieju – firma MS Group - zapowiada już kolejne rozgrywki w 2020 roku. Patronat nad turniejem objął Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Fundatorami nagród w turnieju były firmy: Studio Figura Gdynia, Salon kosmetyczny SBP z Gdańska, Prosecco Freixenet, BioDermic i Prana SPA, a partnerami wydarzenia: British Automotive Gdańsk Diler Jaguara i Land Rovera oraz Galeria Klif Gdynia.

 

108
09/2019

Na przełomie lat 70. i 80 był twarzą awangardowego Kombi, znanego m.in. z Muzyki Młodej Generacji, czy też występu na pierwszym Jarocinie. W latach 90. m.in. z Agnieszką Chylińską - jako O.N.A.