WKKW na Hipodromi

Na sopockim Hipodromie odbyła się jesienna edycja WKKW. W ramach imprezy rozegrano Mistrzostwa Polski młodych jeźdźców. Była to też ostatnia szansa na zdobycie kwalifikacji olimpijskich.


prestiz

WKKW to wielkie zawody, rozgrywane na terenie całego Hipodromu, które tradycyjnie odbywają się w Sopocie dwa razy do roku. W ramach jesiennej edycji rozegrano tu Mistrzostwa Polski młodych jeźdźców, gdzie po raz kolejny potwierdziła się reguła, że jeździectwo to dyscyplina, która coraz bardziej się feminizuje. Nową Mistrzynią Polski MJ została Helena Zagała, zaś drugie i trzecie miejsce na podium przypadły kolejno Julii Gillmaier oraz Wiktorii Knap.

Emocje były ogromne, ale ci zawodnicy, którzy liczyli na kwalifikacje olimpijskie, w większości wyjechali z Sopotu zadowoleni. Ciepłe powitanie spotkało młodziutką polską zawodniczkę, Małgorzatę Cybulską, która do Sopotu przyjechała prosto z Mistrzostw Europy w Luhmühlen 2019. 

Zawody WKKW to tradycyjnie okazja dla mieszkańców i turystów do pożegnania lata w pięknym stylu – outdoorowy charakter tej imprezy sprzyja piknikowaniu, pogoda też zazwyczaj dopisuje. Również w tym roku sopocki Hipodrom skąpany był w późnoletnim słońcu, a na widzów – oprócz sportowych emocji – czekały food trucki i stoiska z kawą, goframi i słodkościami. 

Następne zawody WKKW odbędą się w Sopocie już na wiosnę, na przełomie kwietnia i maja.