PŁYWACKIE EMOCJE W GDYNI

Kilkaset osób, w tym ponad dwieście na głównym dystansie, wzięło udział w drugiej edycji Gdynia Baltic Challenge by AquaWave. Imprezę połączono z gdyńskim zakończeniem wakacji.


prestiz

Gdynia Baltic Challenge by AquaWave odbyła się w Gdyni już po raz drugi. Impreza została połączona z gdyńskim pożegnaniem wakacji organizowanym przez Gdyńskie Centrum Sportu. Podczas, gdy na plaży odbywały się mecze w siatkówkę i plażową odmianę rugby, w zatoce trwał prawdziwy wyścig. Na zawody pływackie Gdynia Baltic Challenge by AquaWave przyjechali zawodnicy z całej Polski. Na najbardziej prestiżowym dystansie trzech kilometrów w ramach rywalizacji Open Tri zwyciężyli gdańszczanka Emilia Sączyńska, reprezentująca Warsaw Master Team oraz Dominik Tekieli z Gdyni. W zawodach Open Water jako pierwsi dotarli do mety Marta Łagownik oraz Maciej Brudziak. W ramach zawodów odbył się również wyścig na 1000 metrów. Najlepszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Lucyna Wąsowicz, a wśród mężczyzn Jakub Grapentyn.

W ramach Gdynia Baltic Challenge na krótszych dystansach rywalizowały też dzieci. Dystans pół kilometra w kategorii 12-13 lat najszybciej pokonali Liliana Żochowska z UKS 7 Gdynia oraz Igor Bzymek, reprezentant Nowodworski OSiR. Najmłodsi w kategorii do 11 lat do pokonania mieli 200 metrów. Jako pierwsi do mety dotarli gdynianka Nina Ośka z UKS Lokomotywa oraz Jan Michałowski z Warszawy, kolejny reprezentant Nowodworski OSiR.

- Frekwencja pokazała jak bardzo potrzebna jest taka impreza w kalendarzu Open Water - mówi Urszula Wieczorek, organizator wydarzenia. - Mam nadzieję, że to wydarzenie stanie się stałą imprezą na zakończenie lata w Gdyni, by rokrocznie tworzyć pływacką rodzinę i promować walory pływania w wodach otwartych - podsumowuje.

Wszyscy uczestnicy Gdynia Baltic Challenge by AquaWave otrzymali medale z grawerowanym autografem Sebastiana Karasia, ambasadora imprezy, a zarazem jednego z najlepszych pływaków długodystansowych na świecie. Pływackie emocje powrócą do Gdyni już za rok. Organizatorem wydarzenia była Akademia Pływania Sebastiana Karasia oraz Agencja Promocji Sportu Urszula Wieczorek.