BALTICA SUMMER TOUR

Ponad 200 jeźdźców z 21 krajów całego świata i prawie 600 koni - wzięło udział w rekordowej, 11. edycji Baltica Summer Tour, największych międzynarodowych zawodów jeździeckich w kategorii skoków przez przeszkody organizowanych w Polsce. Wydarzenie odbyło się w majątku ziemskim Ciekocinko ramach cyklu Baltica Equestrian Tour.


prestiz

Koniec wakacji nie musi nieść ze sobą rezygnacji z przyjemności, a szczególnie tej sportowej. 20 sierpnia w majątku ziemskim Ciekocinko rozpoczęło się wyjątkowe sportowe wydarzenia z cyklu Baltica Equestrian Tour. 11. edycja największych międzynarodowych zawodów jeździeckich w kategorii skoków przez przeszkody organizowanych w Polsce przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę jeźdźców z 21 krajów całego świata. Ponad 200 jeźdźców w parze z blisko 600 końmi – te liczby robią wrażanie nawet na osobach nie związanych z tym widowiskowym sportem.

W ciągu dwóch tygodni Baltica Summer Tour 2019 (20 sierpnia – 1 września), rozegrane zostały m.in. cztery konkursy zaliczane do FEI Longines Ranking oraz kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców 2020.

Najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy konkurs rozegrano ostatniego dnia. Na starcie konkursu CSI2* Grand Prix zaliczany do rankingu Longines zamykającego Baltica Equestrian Summer Tour 2019 stanęły 44 duety, a do rundy II weszło 11 par. Tzw. czyste przejazdy zaprezentowali tylko Kamil Grzelczyk na 12-letnim wałachu Wibaro oraz Niemiec Marc Bettinger na 9-letnim wałachu Quisandro. Ostatecznie Polak okazał się szybszy i zwyciężył w tym prestiżowym konkursie.

Zawody odbyły się w międzynarodowym centrum jeździeckim w Ciekocinku, znanym i cenionym wśród światowej czołówki jeźdźców przede wszystkim za profesjonalną infrastrukturę, doskonale przygotowane areny, niezwykłą atmosferę i nowoczesne udogodnienia.

Baltica Equestrian Tour powróci na wiosnę 2020. Cykl zainaugurują zawody Baltica Spring Tour (19 maja - 7 czerwca).

 

108
09/2019

Na przełomie lat 70. i 80 był twarzą awangardowego Kombi, znanego m.in. z Muzyki Młodej Generacji, czy też występu na pierwszym Jarocinie. W latach 90. m.in. z Agnieszką Chylińską - jako O.N.A.