SIERPIEŃ POD ZNAKIEM 

PORSCHE

Flota diabelnie szybkich samochodów i dwa różne eventy - kilkugodzinna wycieczka Porsche Road Tour oraz „event serwisowy” Porsche Centrum Sopot na torze w Pszczółkach.  Sprawdźcie jak było!

Tradycją od kilku lat w markach Premium, stają się imprezy o nazwie „road tour”. Ten trend także w tym roku kontynuuje Porsche Centrum Sopot. Tegoroczna edycja odbywała się w dwóch lokalizacjach, a w między czasie, flota samochodów uczestniczyła także w evencie serwisowym na torze w Pszczółkach.

Porsche Road Tour 2019

W tym roku jazdy testowe w ramach Porsche Road Tour rozpoczęły się i zakończyły w Pałacu Romantycznym w Turznie, niedaleko Torunia. Porsche Centrum Sopot jest jednym z ośmiu Centrów Porsche w Polsce i swoim zasięgiem działania i obsługi obejmuje poza Pomorzem, dlatego też część jazd „Road Tour” odbyła się poza rejonem Trójmiasta. Na pomorzu bazą imprezy był Relais & Châteaux Hotel Quadrille w Gdyni. Trasa licząca około 200 kilometrów prowadziła przez Rumię, Redę i Wejherowo do Lęborka, a stamtąd na południe – przez między innymi Sierakowice, Ostrzyce i Kolano do Pomlewa, do Hotelu Kozi Gród, gdzie uczestniczy zjedli lunch.

Tegoroczna flota składała się z 7 samochodów. Najmocniejszym w stawce modelem była Panamera Turbo S w wersji E-Hybrid Sport Turismo, nie zabrakło także SUV’ów – nowego Cayenne w wersji z silnikiem 3.0 o mocy 340 KM oraz niedawnego debiutanta – Macana w odmianie S (3.0 V6, 354 KM). Jako samochody techniczne posłużyły: Panamera Sport Turismo GTS oraz Macan w podstawowej wersji z silnikiem 2.0 245 KM. Samochody sportowe reprezentowane były przez 3 egzemplarze najnowszej generacji 911 w odmianach S i 4S oraz przez 718 Boxster z 4-cylindrową jednostką 2.0 o mocy 300 KM.

„Event serwisowy” na torze

W sierpniu, po raz pierwszy w historii, tor w Pszczółkach, oddalony niespełna 30 kilometrów od Gdańska, stał się areną „zmagań” kierowców z samochodami marki Porsche. Najnowsze modele zostały udostępnione klientom do jazd testowych w warunkach terenowych, na torze asfaltowym oraz płytach poślizgowych. Główną atrakcja była jednak możliwość wykonania darmowego przeglądu serwisowego swojego Porsche. W zaaranżowanej specjalnie do tego celu przestrzeni Autodromu Pomorze, przygotowano trzy stanowiska serwisowe, gdzie mechanicy sopockiego Centrum Porsche sprawdzali m.in. stan opon, układ hamulcowy, regulację świateł, czy płyny eksploatacyjne. Oprócz tego także wykonywano pełną diagnostykę całego układu elektroniki. Na koniec, protokół z inspekcji przesyłano e-mailem bezpośrednio do właściciela samochodu.

Posiadacze Porsche w tym czasie mogli skorzystać z licznych atrakcji. Nie zabrakło aktywnych zabaw dla najmłodszych, symulatorów jazdy oraz dachowania, pikniku z grillem i jazd testowych. Do dyspozycji gości oddano łącznie kilkanaście samochodów, wśród nich 718 Boxster oraz Cayman, Cayenne, Macan, Panamera i legendarne 911’tki w najnowszym wydaniu 992 w wersjach Carrera S oraz 4S. Duże wrażenie robiły „błotne” przejazdy Macan’ów na torze off-road’owym, a modele sportowe niezmiennie zachwycały. Tu również szczególną uwagę zwracała piekielnie mocna Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo (680 koni mechanicznych) oraz perfekcyjnie zbalansowane najnowsze wcielenie 911. Tradycyjnie, przy wydarzeniach związanych z taką marką jak Porsche, nie małą sensację wzbudzały samochody, którymi przyjeżdżali klienci. Przekrój modelowy był bardzo duży, ale – co nie powinno dziwić – największe wrażenie zrobiły 911 różnych generacji i w różnych wersjach, wśród nich dwa piękne, klasyczne modele regularnie biorące udział w seriach wyścigowych z kolekcji trójmiejskiego miłośnika tej marki.

 

108
09/2019

Na przełomie lat 70. i 80 był twarzą awangardowego Kombi, znanego m.in. z Muzyki Młodej Generacji, czy też występu na pierwszym Jarocinie. W latach 90. m.in. z Agnieszką Chylińską - jako O.N.A.