„Jesteś tym, co widzisz”

Tak nazywa się wystawa Szymona Brodziaka - jednego z najlepszych fotografów świata czarno-białej fotografii. Od 20 września do 20 października w  Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie będziemy mogli podziwiać pełen przekrój twórczości tego wybitnego artysty. 


prestiz

Szymon Brodziak to wybitny artysta, który w tym roku zajął pierwsze miejsce w światowym rankingu World’s Top 10 Black & White Photographers. To właśnie jego prace zagoszczą na miesiąc w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie pod nazwą: „Jesteś tym, co widzisz”. O swoich zdjęciach lubi mówić, że są jak kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Ten wirtuoz czarno-białej fotografii, z wyjątkową starannością tworzy swoje nieruchome historie, których bohaterkami są kobiety. Ich piękno i moc podkreślone są przez artystę poprzez wpisywanie modelek w wyszukane, nieoczywiste scenerie. Zazwyczaj to właśnie miejsca inspirują Szymona Brodziaka do tworzenia swoich wizji, opowiadania emocjonalnych historii, których efektem końcowym niezmiennie pozostaje
piękno.

Wystawa w PGS prezentuje przekrój fotografii z okresu całej twórczości Szymona Brodziaka. Należą do niej m.in. fotografie, które można było podziwiać na wystawie „Newton. Horvat. Brodziak” w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, a także te, należące do oferty Brodziak Gallery. Wystawa ta poprzedza premierę nowego albumu artysty, o tym samym tytule: „Jesteś tym, co widzisz”. Nowa publikacja przedstawia dorobek Brodziaka z zupełnie innej perspektywy – przez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty. Ekspozycja jest zaproszeniem do zanurzenia się w czarno-białym świecie mistrza fotografii. 

 

Wernisaż: 19 września, godzina 19:30

Wystawa: od 20 września do 20 października w godzinach 11:00-19:00

 

108
09/2019

Na przełomie lat 70. i 80 był twarzą awangardowego Kombi, znanego m.in. z Muzyki Młodej Generacji, czy też występu na pierwszym Jarocinie. W latach 90. m.in. z Agnieszką Chylińską - jako O.N.A.