TARAS FACTORY

REALIZACJE IDEALNE

Dobry, funkcjonalny design, a jednocześnie doskonała ochrona tarasu. Gdyńska firma Taras Factory nieustannie kreuje nowe, wymarzone strefy relaksu. Na łamach Prestiżu prezentujemy ich ostatnie realizacje. 


prestiz

W PRZESTRONNYM OGRODZIE

PERGOLA B200XL

 

Jedną z najciekawszych realizacji ostatnich miesięcy była kompleksowa budowa dużego, przestronnego tarasu z podwójną ponad 40m2 pergolą oraz jacuzzi. Na tarasie użyto desek kompozytowych Massive Pro, które stanowią doskonałą alternatywę dla naturalnego drewna czy płytek tarasowych. Są odporne na wilgoć i wodę, antypoślizgowe i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Wyzwaniem był też montaż podwójnej, luksusowej pergoli B200XL, którą charakteryzuje modułowa konstrukcja. Ponadto pergola wyposażona jest w automatycznie sterowany lamelowy dach, skonstruowany z szerokich lameli umożliwiających jeszcze większy dostęp światła. Dodatkowo zostało zamontowane oświetlenie led, ekrany boczne typu zip oraz promienniki ciepła. Przysłowiową wisienką na torcie było jacuzzi wbudowane w tarasie. 

 

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

PERGOLA B600

Pergola B600 to najbardziej zaawansowana technologia i nowocześniejszy model pergoli dostępny w Taras Factory. Jej lamele dachowe mogą równocześnie obracać się wokół własnej osi (maksymalnie 130°) i rozsuwać, odsłaniając całkowicie dach. Obie funkcje działają niezależnie i pozwalają na uzyskanie perfekcyjnego zacienienia. Pergola wyposażona też została w dwie rolety boczne zip chroniące przed silnym wiatrem, deszczem oraz słońcem. W tej realizacji dodatkowo zamontowano w niej nowoczesne oświetlenie led w lamelach oraz rynnie obwodowej. Konstrukcja została również pomalowana na specjalny kolor z palety RAL, aby idealnie dopasować się do stolarki okiennej. Pergolę zamontowano w sąsiedztwie elewacji z thermo jesionu amerykańskiego. Poprzez naturalne patynowanie, elewacja starzeje się razem z budynkiem i brak konserwacji nie ma wpływu na jej żywotność.

MINIMAL Z CZERWONĄ CEGŁĄ

PERGOLA B128

Połączenie klasyki i nowoczesności potrafi zaskakiwać. Elewacja drewniana z thermo sosny na dwóch sąsiednich budynkach, taras z thermo jesionu amerykańskiego oraz najdelikatniejsza pergola na rynku (B128) to efekt doskonały. Sama pergola to absolutny hit, ponieważ ten model posiada wszystkie cechy pergoli zachowując delikatny kształt markizy. Jest to najdelikatniejsze rozwiązanie na rynku. B128 stoi na aluminiowych słupach, dach to mocno naciągnięte płótno oparte na technologii ZIP. Płótno jest mocno naprężone dzięki mechanizmom umieszczonym w bocznych prowadnicach, co powoduje, że jest wytrzymałe na wietrze. Minimalne nachylenie dachu sprawia, że każda kropla deszczu wpada do niewidocznej rynny. Sam dach B128 jest rozsuwany i chowany mechanicznie, a sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Jeżeli chodzi o thermo drewno, to w tym przypadku zostało zabezpieczone specjalną lazurą. Po kilku latach użytkowania można ponowić zabieg, by utrzymać obecny efekt.