Startuje Sopot Match Race

Szybkie, krótkie wyścigi wokół sopockiego mola. Za sterami najlepsi zawodnicy na świecie. Tak będzie wyglądać kolejna, 16. edycja regat Sopot Match Race.

Match racing to dzisiaj bardzo popularna na świecie forma ścigania jachtów. W odróżnieniu od tradycyjnych regat w których na starcie staje nieograniczona liczba jednostek – w match racingu każdy pojedynek odbywa się tylko pomiędzy dwoma jachtami. Wyścigi odbywają się z reguły na krótkich dystansach i blisko brzegu, dzięki czemu to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin żeglarskich. Regaty match racingowe odbywają się na całym świecie, a zawodnicy zdobywają w nich punkty do światowego rankingu.

Punkty będą mogli też zdobywać podczas Sopot Match Race, który zaliczany jest World Match Tour i ma w nich najwyższy status 1. Dzięki temu w Sopocie pojawi się m.in. Szwajcar Eric Monin, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce na świecie i szczecinianin Patryk Zbroja (pozycja 6). Wyścigi odbywać się będą na jachtach Diamant 3000, a wszystkie będzie można podziwiać z sopockiego mola. 

Początek regat zaplanowano na 21 sierpnia, a finał na 24. Organizatorem imprezy jest grupa Module Plan. Prestiż Magazyn Trójmiejski objął patronat nad wydarzeniem. 

 

Polecane artykuły

nic