Letnie skoki w Ciekocinku

Aż 736 tys. zł będzie do zdobycia podczas tegorocznej edycji zawodów Baltica Summer Tour, które tradycyjnie odbędą się w Stadninie Koni Ciekocinko.

To już jedenasta edycja Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w skokach przez przeszkody organizowana w Ciekocinku, a z kolei szósta – organizowana jako tour. I mimo stosunkowo młodego wieku zdążyła już zdobyć uznanie w środowisku. Zawodnicy kalibru Bena Mahera Elizabeth Madden, Abdullah’a Alsharbatly, Camerona Hanely, Roberta Smitha, Sörena Von Rönne oraz wielu innych, nie tracą czasu na imprezy sportowe, które nie spełniają najwyższych oczekiwań. Ich wypełnione startami na międzynarodowych arenach kalendarze oraz zgromadzony dorobek sportowy, pozwalają im dokonywać selekcji tylko imprez o najwyższym prestiżu oraz rozgrywanych w miejscach o wyjątkowym potencjale. 

W tym roku letnia edycja odbędzie się w dniach od 20 sierpnia do 1 września. Podczas pierwszego tygodnia zaplanowano zawody CSIO Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Po raz pierwszy na Baltica w ramach CSIO odbędzie się również kategoria Pony. Konkursy Pucharu Narodów rozgrywane podczas BET zaliczane są do Fei Jumping Youth Nations Cup, w których młodzi zawodnicy będą zbierać punkty kwalifikujące do Finału FEI Jumping Youth Nations Cup w Belgii.

Baltica Summer Tour 2019 to aż 4 konkursy zaliczane do FEI Longines Ranking. Zwycięzca każdego konkursu Longines Ranking Baltica Tour zyskuje 50 punktów w klasyfikacji tego światowego rankingu. Młodzi jeźdźcy w ramach CSIO także będą mieli okazję awansować w rankingu biorąc udział w konkursie Longines Ranking grupy K.

Gospodarzem wydarzenia jest Stadnina Koni Ciekocinko oraz pięciogwiazdkowy hotel Pałac Ciekocinko Resort & Wellness. Zabytkowy obiekt znajduje się o niespełna 4 kilometry od pięknych, piaszczystych plaż.

 

Polecane artykuły

nic
107
08/2019

Wejść do Internetu jest łatwo, publikować jest łatwo, szczególnie jak się dysponuje profesjonalną redakcją. Ale zarabiać jest bardzo trudno – mówi Michał Kaczorowski, szef i założyciel portalu trojmiasto.pl.