Jeździecki triathlon w Sopocie

Hipodrom w Sopocie stanie się areną zmagań w najtrudniejszej jeździeckiej dyscyplinie – Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. 

WKKW nazywane są jeździeckim triathlonem na który składają się trzy dyscypliny: ujeżdżenie, próba terenowa (ang. cross country) oraz skoki przez przeszkody, rozgrywane na parkurze.

Próba ujeżdżenia polega na wykonaniu odpowiednich figur na tzw. czworoboku, czyli specjalnie wygrodzonym placu. Podczas konkursu sprawdzana jest sprawność konia i jeźdźca. Tutaj liczy się perfekcyjne opanowanie zachowań zwierzęcia oraz swoboda
i elegancja. 

Próba terenowa rozgrywana jest na znacznie większym obszarze – jest to bieg w terenie urozmaiconym różnego rodzaju przeszkodami, także wodnymi. Jest to też najbardziej widowiskowa cześć tych zawodów, która przyciąga co roku rzesze fanów jeździectwa oraz osoby, które łączą kibicowanie z piknikiem na świeżym powietrzu. 

Próba skoków stanowi z kolei sprawdzian dokładności i kondycji konia. Każda zrzutka to punkty karne. Konkurs rozgrywany jest na placu zwanym parkurem, a wysokość i rodzaj przeszkód zależą od klasy zawodów. 

Sopockie zawody doceniane są przez zagranicznych jeźdźców, których wysoką stawkę będzie można zobaczyć także tym razem. Nie zabraknie również doskonałych polskich zawodników, szczególnie, że podczas zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców. 

Zawody odbędą się w dniach 6 – 8 września.

 

Polecane artykuły

nic