Trzy tygodnie Baltiki

Blisko 100 konkursów złożyło się na 10. edycję turnieju Baltica Equestrian Tour, który po raz kolejny zorganizowała Stadnina Koni Ciekocinko pod patronatem Prestiżu.

Pierwszy konkurs odbył się już 21 maja kiedy na parkur weszły młode, bo pięcioletnie konie. Wygrała Szwedka Manda Rautenberg na koniu Gambia, kolejne dwa miejsca zajęli Polacy – Marcin Rozunek (Colander) i Izabela Vinkier (Cell Melloni). Po nich w szranki stanęły konie sześcio i siedmio letnie. Tym samym ruszyła wiosenna edycja tego znanego turnieju. Przez kolejne trzy tygodnie w Ciekocinku odbyło się blisko 100 konkursów w wielu kategoriach, także te, które oprócz splendoru i pieniędzy dały zawodnikom cenne punkty do prestiżowego Longines Ranking. Łączna pula nagród finansowych wyniosła 695  tys. zł.

Najwyższe rangą, bo mające trzy gwiazdki konkursy rozegrano w ostatnim tygodniu. Ostatni z nich – prestiżowe Grand Prix CSI3* - w niedzielę 9 czerwca. Wystartowało 38 koni. Wygrał Marcel Ewen z Luksemburga na klaczy Chimaira PJ, który ukończył przejazd w czasie 48,31 s i zainkasował aż 80 punktów do światowego rankingu i nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Danii – Maria Hjoth Frederiksen na klaczy Double (nagroda wyniosła 40 tys. zł) , a trzecie Grzegorz Kubiak na ogierze Szuler (30 tys. zł). Czwarte i piąte miejsce także zdobyli Polacy – Łukasz Jończyk (Extra Dollars) i Michał Kaźmierczak (Wilander).

Zawody organizowała Stadnina Koni Ciekocinko, która jest integralną częścią kompleksu Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness. Zabytkowy obiekt znajduje się zaledwie 5 km od morza.

106
07/2019

W latach 90. była „Anką”, gwiazdą musicalu „Metro”, by potem stać się dojrzałą i wyrazistą wokalistką, a także autorką tekstów i muzyki.