Rekordowy Runmageddon

Padł rekord Polski Północnej! W drugi weekend czerwca około ośmiu tysięcy miłośników ekstremalnych przygód wzięło udział w gdyńskiej edycji Runmageddonu, czyli trudnym biegu z przeszkodami.

Uczestnicy do wyboru mieli kilka kategorii i formuł – od najłatwiejszej, czyli „Intro” dedykowanej początkującym po tzw. „Classic”. I tak udział w „Intro” oznaczał 3 kilometrowy bieg z 15 przeszkodami po gdyńskim Orłowie. Najchętniej wybieraną formułą był „Rekrut”, czyli 6 kilometrowy dystans z 30 przeszkodami. Można było też wziąć udział w „Nocnym rekrucie”, czyli takiej samej trasie, ale już po zachodzie słońca. Najcięższym dystansem był „Classic”, tj. 12 km i 50
przeszkód.

Uczestnicy niestrudzeni pokonywali liczne przeszkody, które dostarczały mnóstwo emocji. Wśród nich były „Okopy”, pionowe ścianki stojące w morzu, konstrukcję z drewnianych belek tzw. „Koziołki” oraz „Poziome Zasieki”. Przy mecie, na kończących swój bieg czekała nowość - „Domek typu A” czyli wielka monumentalna przeszkoda z dwóch ścian, zmodyfikowane „Oponeo”, z dodaną do konstrukcji Tyrolką, znany i lubiany Multirig czyli tzw. wycisk dla mięśni rąk i pleców oraz metalowe drabinki pod nazwą „Helikopter”.

Runmageddon Gdynia był pierwszym, ale nie ostatnim w tym roku, morskim ekstremalnym biegiem z przeszkodami. Kolejna edycja zaplanowana jest na koniec września i dzięki gościnności głównego partnera biegu Miasta Gdańsk odbędzie się w dniach 28 - 29.09.2019 w stolicy Pomorza.

 

Polecane artykuły

nic