Elitarne skoki w Sopocie

Do Belgów trafił Puchar Narodów Longines, czyli najważniejsze trofeum Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez Przeszkody Lotto CSIO 5* Sopot.

Z Belgami rywalizowało jeszcze innych siedem drużyn, w tym Polacy. Dobra forma Polaków pozwalała mieć nadzieję, że właśnie w Sopocie wydarzy się piękna historia i polski team ukończy zmagania jako pierwszy. Polacy jeździli dobrze, ustrzegli się nadmiaru błędów, jednak to goście zdominowali hipodrom w Sopocie. Puchar Narodów zakończył się dogrywką pomiędzy Belgią, a Irlandią. Reprezentant Irlandii zanotował jednak zrzutkę, zatem ze zwycięstwa z szampanem na podium cieszyła się ekipa Belgii w składzie Niels Bruynseels, Gudrun Patteet, Yves Vanderhasselt i Pieter Davos. Dzięki zwycięstwu Belgowie zdobyli cenne punkty w ramach kwalifikacji do październikowego finału Longines Nation Cup jaki odbędzie się w Barcelonie.

Oprócz Pucharu Narodów przez cztery dni czerwca rozegrano jeszcze 15 konkursów w których wzięło udział 176 koni i 72 zawodników. Polskę reprezentowało 19 jeźdzców, którzy do Sopotu przywieźli 39 wierzchowców. Łączna pula nagród przekroczyła 2 mln euro.Tradycyjnie jeden z konkursów rozegrano pod patronatem Magazynu Prestiż. Jego zwyciężcą został Brazylijczyk Felipe Amaral na koniu Ace Z. Para pokonała parkur z czasem 22,48 sekundy. Najlepszy z Polaków – Hubert Kierznowski na koniu Lanoso był piąty. 

Podczas CSIO Sopot wyłoniono także najlepszą polską amazonkę zawodów, którą została Monika Grundkowska. 

W strefie rozrywki można było podziwiać m.in. alpaki, a także liczne  stoiska z akcesoriami dla koni i jeźdźców. Sopockie zawody to także spotkania towarzyskie. Wysoka ranga imprezy, a także jej elitarny charakter tradycyjnie ściągnęło do Sopotu wiele gwiazd z całej Polski. Podczas jednego z wieczorów znane postaci, a także konie można było spotkać na plaży. 

Partnerem tytularnym CSIO jest LOTTO. Skokowym zmaganiom partnerowały w tym roku: Grupa Energa, PZU Życie SA, Poczta Polska, Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Andrewex, Porsche Centrum Sopot, Konsalnet, PBS, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Biotanique, Selfie Project, Primavera Furniture, Verso La Natura, Farys Design oraz Pszczółka Fabryka Cukierków. Jednym z patronów medialnych był Prestiż Magazyn Trójmiejski. Gospodarzem zawodów, które odbyły się pod egidą Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) jest Sopot.

Polecane artykuły

nic