Era Przetakiewicz

Era Nowych Kobiet to autorski projekt Joanny Przetakiewicz mający na celu podwyższenie samooceny Polek. Właścicielka marki La Mania pojawiła się z nim w gdyńskim Klifie.

To kolejne spotkanie, a na każdym dzieje się magia – mówiła Joanna Przetakiewicz. - Najbardziej lubię malutkie spotkania, gdzie jest 30, 40 kobiet. Gdy jest już 200 czy 300 to trudno z nimi rozmawiać, ale tutaj odbywa się prawdziwa rozmowa. Mam szansę usłyszeć co dzieje się ich w życiu, czego one chcą, jak myślą i co myślą – wyjaśniała.

Tak też było w Galerii Handlowej Klif. Na spotkaniu w sklepie La Mania, który należy do Przetakiewicz przybyło kilkadziesiąt pań. Spotkanie trwało kilka godzin i miało spotkanie bardzo kameralny. Uczestniczki rozmawiały nie tylko z projektantką, ale też mogły lepiej poznać siebie. W programie były m.in. porady modowe, ale i spacer na plażę. Joannie Przetakiewicz towarzyszył Rinke Rooyens, znany producent telewizyjny.

Era Nowych Kobiet powstała pod koniec ubiegłego roku. To ruch, którego celem jest nauka akceptacji przez kobiety. Jego uczestniczki mogą dzielić się w nim własnymi historiami, którymi dotąd nie miały odwagi podzielić się nawet z najbliższymi.

- Chcę, by panie przekonały się, że nie ma żadnej sytuacji bez wyjścia. Po drugie raz na zawsze musimy sobie uświadomić, że szczęścia można się nauczyć, radości można się nauczyć – wyjaśniała w jednym z wywiadów Joanna Przetakiewicz. - Największą potrzebą społeczną jest rewolucja szczęścia. Gdy przeczytałam, że wg badań WHO jesteśmy na 42 miejscu, ostatnim w Europie jeżeli chodzi o akceptację własnego ciała i samych siebie, to ogarnęło mnie przerażenie. My Polki ? Piękne, zmysłowe i kobiece najbardziej nie wierzą same w siebie?! To jest prosty projekt, oparty na dobrej woli. Chcę połączyć wszystkie kobiety, tyle ile się da, a które chcą się wspierać, a nie spierać. 

Program wystartował w 2018 roku i cieszy się dużą popularnością. Oficjalny profil na FB ma 56 tys. fanów, a w głównej grupie jest ponad 16 tys. osób. Era ma też swoje lokalne grupy i profile na FB, także trójmiejskie, dzięki, którym panie mogą się zwoływać, wymieniać informacjami. Regularnie w całej Polsce odbywają się też spotkania z twórczynią ruchu.

Joanna Przetakiewicz znana jest przede wszystkim jako założycielka i właścicielka marki La Mania, powstałej w 2010 roku. W ostatnich latach była też jurorką polskiej edycji TVN Project Runway, uczestniczyła w Azja Express, a jej zdjęcia ukazały się na łamach Playboya. Przez wiele lat była partnerką Jana Kulczyka.