Gotowanie  w inteligentnej KUCHNI

Generacja 7000 to największa premiera w 120 - letniej historii firmy Miele.  Ten niemiecki producent pokazał swoje najnowsze urządzenia kuchenne w studiu w Gdańsku.


prestiz

Miele w najnowszej ofercie pokazuje aż cztery linie wzornicze, którymi można zaaranżować przestrzeń kuchenną. Najważniejsza jest jednak technologia, a tutaj zmiany Miele określa wręcz jako rewolucyjne. I tak w nowej generacji 7000 znalazła się funkcja Motion React, dostępna w piekarnikach. W chwili zbliżenia do urządzenia samoczynnie aktywizuje wyświetlacz. Kolejne ułatwienie to funkcja Food View. Dzięki kamerze umieszczonej w komorze piekarnika postępy w pieczeniu można obserwować z kanapy. W obrazie HD! Smakosze kawy mogą skorzystać z Coffee Select. Ta funkcja daje możliwość wyboru różnych ziaren z trzech pojemników ekspresu do kawy. Z kolei gotowanie na płytach indukcyjnych stało się jeszcze łatwiejsze dzięki płytom bezpolowym. To oznacza swobodę i wygodę użytkowania bez względu na wielkość i kształt naczyń. Kuchenka sama rozpoznaje miejsce ustawienia garnka i wyświetla właściwy rząd cyfr do sterowania. Generacja 7000 ułatwia też obsługę zmywarki, która sama dozuje detergent w zależności od wybranego programu. Wystarczy umieścić go w specjalnym dysku, raz na 20 uruchomień. 

Wszystkie urządzenia zostały po raz pierwszy zaprezentowane w Miele Experience Center w gdańskiej Olivia Business Centre. Z tej okazji goście prezentacji mogli degustować potraw przygotowanych przez szefa centrum Marka Michalaka. Warto dodać, że Marek Michalak jest pierwszym Polakiem, który został uhonorowany tytułem „Master Chef of Great Britain”. To grupa 250 najlepszych szefów Wielkiej Brytanii.