Więcej ziemi, więcej mieszkań

Gdańska spółka Euro Styl z Grupy Dom Development zwiększyła bank ziemi. Według stanu na koniec marca 2019 roku posiadała grunty o potencjale zabudowy 5 246 lokali.

Po dwóch latach od połączenia Euro Stylu z Grupą Dom Development trójmiejska spółka kontynuuje działalność pod własną marką.

- Wzrost banku ziemi spółki pokazuje, jak mocno rośnie znaczenie Euro Stylu w skali Grupy Dom Development. Dwa lata działania w ramach jednej grupy pokazały wymierne korzyści z połączenia sił – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A. - Euro Styl jest mocnym lokalnym graczem, z potencjałem do rozszerzania działalności, który może w pełni wykorzystać dzięki Grupie Dom Development. Z kolei model działania Euro Stylu, oparty na własnym wykonawstwie, był dla Dom Development inspiracją dla powstawania ponad rok temu własnej spółki wykonawczej - Dom Construction - działającej na naszych dwóch pozostałych rynkach - w Warszawie i Wrocławiu.

Trójmiasto jest obecnie drugim największym rynkiem sprzedaży całej grupy. Na koniec pierwszego kwartału 2019 roku Euro Styl posiadał 995 lokali w budowie oraz 3 586 lokali w przygotowaniu. W 2019 roku planuje sprzedaż na poziomie około 800 lokali.

- W najbliższych latach chcemy przyspieszyć  rozwój i stopniowo zwiększać udziały rynkowe w Trójmieście  - wyjaśnia Mikołaj Konopka, Prezes Zarządu Euro Styl S.A. - Rozbudowany w ostatnim roku bank ziemi pozwala nam na realizację ambitnych planów. Posiadane grunty zabezpieczają nasze potrzeby na około 4-5 lat. To działki w atrakcyjnych i dobrze skomunikowanych rejonach Trójmiasta oraz w Rumi. 

W najbliższych latach Euro Styl realizować będzie m.in. inwestycję w historycznej i symbolicznej części Gdańska – na terenie Młodego Miasta. Na działce o powierzchni niemal 7 ha, tuż przy Europejskim Centrum Solidarności, powstać ma około 1200 lokali.

106
07/2019

W latach 90. była „Anką”, gwiazdą musicalu „Metro”, by potem stać się dojrzałą i wyrazistą wokalistką, a także autorką tekstów i muzyki.