Ale Numer!


prestiz

888 mln zł 

przychodu zanotowała spółka Suek Polska, która zajęła pierwsze miejsce w Województwie Pomorskim w rankingu magazynu Forbes. Spółka, której siedzibą jest Gdańsk należy do rosyjskiego koncernu Suek i zajmuje się importem węgla do Polski. W rankingu wykorzystano dane za 2017 rok. Spółka uzyskała wtedy 41 mln zł zysku netto. 

 

9  zmianę

na fotelu prezesa w ciągu 4 lat odnotował koncern Energa. Od czerwca p.o. prezesa jest Grzegorz Ksepko, przed nim p.o. prezesa była Alicja Klimiuk, która zastąpiła sprawującego rządy niecały miesiąc - Arkadiusza Siwka. Alicja Klimiuk także przed nim była p.o., a wcześniej koncernem kierowali kolejno: Andrzej Tersa, Roman Pionkowski, Dariusz Kaśków, Jacek Kościelniak, Daniel Obajtek.

Od 2015 roku Energa dokonuje także dynamiczych i licznych zmian w spółkach podległych i biurze prasowym.

 

5246  lokali

może wybudować Euro Styl, gdański deweloper z Grupy Dom Development. To liczba potencjalna wynikająca z posiadanych obecnie gruntów, na tyle właśnie spółka oceniła swoje możliwości. Póki co – w 2019 chce sprzedać około 800 lokali.

 

3 tony

śmieci zbieranych jest po każdym weekendzie z sopockiej plaży. Aż 800 kg z tego stanowią śmieci bezpośrednio pozostawione na plaży. W tygodniu waga wynosi około 500 kg. W budżecie miejskim na utrzymanie czystości plaży zapisano 420 tys. zł.

 

42 minuty i 7 sekund

zajęło najlepszemu zawodnikowi przebiegnięcie gdyńskiego Runmageddonu, co dało 1 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz mężczyzn. Najlepsza z pań uzyskała czas 1 godziny, 3 minut i 20 sekund, co dało jednocześnie 57 miejsce w klasyfikacji generalnej. W Runmaggedonie, który jest wyczerpującym biegiem z przeszkodami ważny jest nie tylko wynik, ale sam fakt jego ukończenia. Ostatni z zawodników – mężczyzna - zanotował czas 22 godzin 27 minut i 9 sekund uzyskując 3372 miejsce. 

 

102 miejsce

zajmuje w rankingu ATP najwyżej sklasyfikowany uczestnik turnieju BPN Paribas Sopot Open. To 27 letni Włoch Stefano Travaglia. Kolejny z uczestników – o 10 lat starszy Paolo Lorenzi zajmuje 106 miejsce. Dwa miejsca za nim jest 23 - letni Polak Kamil Majchrzak. Oprócz w nich w sopockim turnieju wystąpi jeszcze 9 zawodników z drugiej setki ATP. To dane na dzień 1 lipca 2019, nie wykluczone więc, że w dniu rozpoczęcia turnieju ich miejsca mogą być inne.

 

202 858  osób

spacerowało w czerwcu po sopockim molu. To rekord ostatniej dekady. Dla porównania ubiegłoroczny czerwiec zamknął się wynikiem 176 778 osób. Drewniana część mola liczy 511,5 m, dzięki czemu sopocki obiekt jest najdłuższym w Polsce.

 

130 metrów

na takiej wysokości znajduje się taras widokowy jaki został otwarty na 32 piętrze budynku Olivia Star w kompleksie Olivia Business Centre. Wejście na taras jest możliwe po uprzedniej rezerwacji w Internecie, a cena dla jednej osoby wynosi 18 zł. Przewidziano wiele zniżek. Piętro gdzie znajduje się taras zostało odpowiednio zaaranżowane, są tam strefy odpoczynku i gastronomiczna.

 

 

 

 

 

 

 

Polecane artykuły

nic