Wielki finał hali

Zawody JumpOFF Hipodrom zakończyły sezon halowy w Sopocie. Przez pół roku zawodnicy rywalizowali w skokach zbierając punkty podczas kolejnych eliminacji.

JumpOFF to stały punkt programu na sopockim Hipodromie. Od października do kwietnia na Hali Pomarańczowej, która po niedawnej rewitalizacji jest największą krytą ujeżdżalnią w Polsce, odbywają się cykliczne zawody o randze regionalnej. Zawodnicy, którzy podczas kolejnych eliminacji zbierają punkty, w wiosennym finale odbierają nagrody finansowe za cały sezon. Przyjeżdżają na zawody z kilkoma końmi, na których startują w  różnych konkursach, w zależności od wieku, umiejętności i stopnia przygotowania konia. 

Co ważne - pomiędzy zawodnikami panuje duch dobrej, sportowej rywalizacji – takie zawody to doskonała szkoła charakterów, tutaj bowiem liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą ani jeźdźcowi, ani jego wierzchowcowi, ale też zwiększą szansę na zwycięstwo. 

Zawody w skokach rozgrywane są na placu zwanym parkurem. Zawodnicy pokonują przeszkody według ustalonej kolejności (przeszkody są numerowane), a pomyłka lub pominięcie którejś powoduje eliminację, podobnie jak sytuacja, w której koń odmawia przeskoczenia przeszkody. Punkty liczone są za czas przejazdu, a odejmowane za zrzutki i przekroczenie normy czasu. 

Rywalizacje – w zależności od stopnia trudności i wysokości przeszkód podzielono na rundy. W poszczególnych rundach zwyciężyli: Paulina Pellowska (Runda Pony), Wiktoria Ryciak (Runda Biała), Zuzanna Streczyńska (Runda Brązowa), Maria Padalak (Runda Srebrna), Julia Milewska (Runda Złota), Aleksandra Kozłowska (Runda Platynowa), Paulina Rybarczyk (Runda Bursztynowa), Grzegorz Psiuk (Runda Diamentowa). 

Kolejny cykl JumOff Hipodrom już w październiku.