Rekordowy WKKW na hipodromie

Ponad trzystu zawodników wystartowało w tegorocznych Międzynarodowych Zawodach we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego WWWK Tour na sopockim hipodromie. To rekord  - mówią organizatorzy. 

Wśród zawodników można było m.in. podziwiać Joshiaki Oiwa z Japonii, reprezentantów Niemiec Andreas Ostholt i Beeke Jankowski czy Kevina McNab z Australii, a także Nicolaas Wettstein z Ekwadoru. Duże zainteresowanie publiczności wzbudzili zawodnicy z Chin: Huadong Sun oraz Yingfeng Bao. Obydwaj panowie po raz pierwszy odwiedzili sopockie zawody. W ramach zawodów rozegrano konkursy w różnych klasach, a w każdej zawodnicy brali udział w trzech próbach: ujeżdżeniu, próbie terenowej, czyli biegu przełajowym z przeszkodami (cross) oraz w skokach przez przeszkody. Dopiero suma punktów z wszystkich trzech prób wyłaniała zwycięzcę. Najtrudniejsza i najbardziej wymagająca próba terenowa obejmuje specjalnie przygotowaną i wytyczoną trasę liczącą od 3 do nawet 6 kilometrów. Pozostałe dwie próby, czyli ujeżdżenie i skoki przez przeszkody rozgrywane są na placu konkursowym. 

Podczas zawodów rozegrano także Mistrzostwa Polski Seniorów. Po raz siódmy w swojej karierze Mistrzem Polski został najlepszy polski zawodnik, Paweł Spisak dosiadający dwunastoletniego wałacha o imieniu Banderas. Para znana jest m.in. ze startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.