AMG DREAM DAY W MERCEDES-BENZ BMG GOWOROWSKI

Wiosenny festiwal szybkich samochodów rozpoczął się w salonie BMG Goworowski od corocznej imprezy AMG Performance Tour. Kawalkada najlepszych, najmocniejszych i często najdroższych gwiazd przyjechała nad morze na kilka dni, a podczas jednego z nich każdy kto odwiedził salon przy Łużyckiej w Gdyni miał szansę odbyć półgodzinną jazdę testową.

Do dyspozycji gości i klientów firmy BMG Goworowski były najnowsze wersje najciekawszych modeli z gamy AMG, czyli nadwornego tunera Mercedesa. Począwszy od najmniejszych modeli – A35 AMG z silnikami 2.0 o mocy 306, poprzez rasowe Klasy C w odmianach Coupe i Limuzyna w topowym wydaniu C63 S z motorami 4.0 V8 o mocy 510 KM, aż po Klasę E 63 S w nadwoziu kombi (4.0 V8 612 KM), kończąc na absolutnym topie oferty z Affalterbach – czyli najnowszy GT 4-Door Coupe o mocy 639 KM i rasowym roadsterze GT C o mocy 557 koni mechanicznych. 

Dwa ostatnie modele to także najdroższe auta tegorocznej edycji AMG Performance Tour. Oba mają wartość przekraczającą 1 000 000 złotych. Dwudniowy event podzielony został na kilka części. Pierwszego dnia samochody były udostępniane osobom, które zechciały tego dnia odwiedzić salon BMG Goworowski w Gdyni. Po południu flota 4 samochodów przekazana została do testów lokalnym dziennikarzom motoryzacyjnym. 

Kolejnego dnia cała kawalkada udała się w rejon Półwyspu Helskiego i Jastrzębiej Góry, a za kierownicami AMG usiedli klienci dealera BMG. Tego typu imprezy, coraz popularniejsze w branży, pozwalają na własnej skórze, w adekwatnych (drogowych) warunkach i przede wszystkim w ciągu zaledwie kilku godzin, przetestować i wyrobić sobie opinię na temat oferty danej marki. 

Flota AMG jest mocno zróżnicowana pod wieloma względami – zarówno wielkości samochodu, przekazywanego napędu (na tylną lub obie osie), jak i oferowanych parametrów jezdnych. AMG Performance Tour od kilku lat organizowane jest na Pomorzu i cieszy się dużym zainteresowaniem oraz prestiżem wśród klientów.