Pamiętaj o Karcie – zapomnij o ubezpieczeniu

Karta Mastercard  World Elite dla klientów BNP PARIBAS WEALTH MANAGEMENT (RRSO 13,67%)

Zbliża się czas wakacji i związanych z nim podróży. Wybierając się za granicę, niektórzy z nas zastanawiają się: „A co z ubezpieczeniem? Czy biuro podróży je zapewniło? Na jaką kwotę? I co to ubezpieczenie właściwie obejmuje?”. A co w sytuacji, jeśli nie korzystamy z biura podróży i sami jesteśmy organizatorem urlopu?

Posiadacze karty kredytowej Mastercard World Elite, wydanej przez BNP Paribas Bank Polska, mają zdecydowanie o te kilka zmartwień mniej. Posiadacz karty i jego małżonek lub partner życiowy i dzieci, które nie ukończyły 25-go roku życia i pozostają na jego utrzymaniu, są objęci ubezpieczeniem podróży, w ramach którego klienci podczas podróży zagranicznej otoczeni są pomocą prawną, a także ubezpieczeniem kosztów leczenia, ubezpieczeniem na wypadek hospitalizacji czy ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków. W zakresie ubezpieczenia jest zarówno odszkodowanie za kolizję wynajętego samochodu, zwrot kosztów naprawy, jak i zakupu uszkodzonego / skradzionego sprzętu. Do karty dołączone są również usługi concierge i LoungeKey (dla użytkowników karty bezpłatny wstęp do saloników VIP na lotniskach; ponad 1000 saloników na świecie).

Karta World Elite BNP Paribas nie bez powodu uplasowała się na 3 miejscu w rankingu magazynu „Forbes” dotyczącego najlepszych czarnych kart kredytowych w Polsce  (nr 3/2019). Warto jednak skupić się szczególnie na ubezpieczeniu kosztów leczenia podczas podróży zagranicznej dołączonym do karty.

1. Suma ubezpieczenia na pokrycie kosztów opieki medycznej i repatriacji: 7.500.000 EUR

Pomoc medyczna obejmuje:

  • organizacja i pokrycie kosztów leczenia w związku z wypadkiem czy zachorowaniem w trakcie podróży, także w wyniku uprawiania sportów, np.: biegów, jazdy konnej, jazdy na nartach, żeglarstwa, koszykówki, siatkówki i wielu innych;
  • pomoc w dostarczeniu leków zgubionych lub skradzionych podczas podróży;
  • pomoc w przedłużeniu pobytu za granicą na czas leczenia oraz transport do kraju;
  • organizacja wizyty osoby bliskiej w przypadku hospitalizacji; 
  • organizacja transportu do Polski dzieci pozostawionych bez opieki.

2. Suma ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków: 500.000 EUR.

Klienci Banku BNP Paribas Wealth Management, posiadający kartę Mastercard World Elite nie muszą martwić się o ubezpieczenie przed podróżą. Jest ono aktywne razem z kartą.

A co z transakcjami w walutach innych niż PLN? Zabierać ze sobą gotówkę? 

W tym przypadku również można sobie ułatwić życie i skorzystać z Karty Debetowej Wealth Management Mastercard wydawanej dla posiadaczy Konta Bankowości Prywatnej. Transakcje dokonywane tą kartą są przewalutowane po atrakcyjnych kursach Mastercard (zbliżonych do średniego kursu NBP). Usługa obejmuje prawie 160 walut i jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują. Rozliczenie transakcji następuje po kursie z dnia wykonania - dokonując transakcji klient dokładnie wie, ile za nią zapłaci. (Kursy można sprawdzić na stronie internetowej Banku www.bnpparibas.pl).

 

 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla Karty Kredytowej Mastercard  World Elite™ z limitem kredytowym 55 000 zł, wykorzystanym w całości w postaci jednej transakcji bezgotówkowej spłacanej w 11 ratach wynosi 13,67%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 55 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 58 690,76 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu 3 690,76 zł (w tym: odsetki 2 890,76 zł, roczna opłata za kartę 800,00 zł), 11 miesięcznych rat w wysokości 4 891,31 zł, 12, rata w wysokości 4 886,35 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 27.04.2019 r.
na reprezentatywnym przykładzie.

Dostępność produktu uzależniona jest od oceny zdolności kredytowej klienta wyliczonej przez Bank. 

 

104
05/2019

W dzieciństwie los go nie oszczędzał. Mógł skończyć tragicznie, ale rękę na pulsie trzymała babcia.