ZADBAJ O ZDROWIE STÓP

Odciski, modzele, wrastające paznokcie, grzybice. To jedne z najczęściej spotykanych chorób stóp. Jeśli zmagasz się z którąś z nich, wybierz się do Instytutu Podologii Suela w Gdańsku. Tamtejsi specjaliści zaproponują ci odpowiednią terapię, która przyniesie ulgę i sprawi, że szybko zapomnisz o bólu.


Matylda Promień

Specjalista podolog bada tkanki, narządy, skórę stóp i jej przydatki. Często rozpoznaje chorobę we wczesnym stadium, kierując pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty. Podolog, jako osoba zajmująca się kończynami dolnymi, posiada ogromną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki, fizjoterapii, dermatologii, chirurgii, neurologii, diabetologii. Potrafi zdiagnozować problem i wprowadzić terapię, bądź pokierować pacjenta tak, aby zmniejszyć jego dolegliwości bólowe i zapobiegać dalszym komplikacjom.

- Wiele osób lekceważy zdrowie swoich stóp. Przykładem tego są pacjenci, którzy zgłaszają się do nas z mocno zaawansowanymi zmianami w obrębie stóp oraz towarzyszącymi temu dolegliwościami bólowymi. A przecież można było temu zapobiec. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć akcję bezpłatnych konsultacji podologicznych. Celem tej akcji jest zmiana podejścia Polaków do zdrowia stóp - mówi Anna Urban, podolog z  Instytutu Podologii Suela w Gdańsku.

Akcja jest skierowana do osób w każdym wieku, które chciałyby uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą stanu swoich stóp. Podologia to również profilaktyka, mająca na celu sprawić by nogi jak najdłużej były zdrowe i sprawne. 

- Chcemy uświadomić ludziom, że stopy, pomimo tego, że często zakryte, nie powinny być tematem tabu i należy systematycznie dbać o ich zdrowie i kondycję. Nogi często bolą, bo traktujemy je jedynie jako narzędzie do poruszania się, a nie narząd, o który trzeba dbać tak samo jak np. o serce – wyjaśnia Anna Urban.

Z zabiegów podologicznych korzystają również pacjenci z grup ryzyka, czyli diabetycy, przewlekle chorzy, osoby starsze, sportowcy oraz dzieci. Instytut Suela w Gdańsku posiada także specjalizację z podochirurgii, która jest rozwiązaniem dla pacjentów z przerośniętymi wałami okołopaznokciowymi, czy wymagających plastyki opuszków paznokci. Podolodzy prowadzą również działania mające na celu zapobieganie, poprzez odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne, zmianom zwyrodnieniowym układu kostnego, a także odciążanie stóp wrażliwych, np. osobom z zespołem stopy cukrzycowej. 

- Wiedza i umiejętności naszych podologów oraz specjalistyczny sprzęt jaki posiadamy, dają nam szerokie spektrum działania. Poza tym stawiamy na bezpieczeństwo pacjentów, co oznacza nic innego, jak sterylne warunki pracy. Pacjenci, po wizycie w naszym gabinecie, często są zaskoczeni poziomem naszych możliwości i efektem stosowanych terapii. Wielu z nich przyznaje, że zanim trafili pod profesjonalną i kompleksową opiekę naszego Instytutu, długo borykali się z różnorodnymi problemami stóp – dodaje Anna Urban, podolog z  Instytutu Podologii Suela w Gdańsku.

 

 

INSTYTUT PODOLOGII SUELA 

Gdańsk, Al. Grunwaldzka 101,
tel. 695 488 288, 58 743 06 00 
www.suela.pl

 

103
04/2019

Kiedyś uparta wojowniczka twardo broniąca swojego zdania. Mocny charakter ukształtowany przez lata treningów i sportowej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.