NATURALNY SPOSÓB NA SIWIZNĘ

Siwienie - dla jednych uosobienie dojrzałości, dla innych oznaka starzenia się, którą trudno zaakceptować. Kiedyś jedynym sposobem na pozbycie się siwych włosów było farbowanie. Dziś profesjonalne fryzjerstwo ma lepsze i mniej inwazyjne dla włosów sposoby.


Matylda Promień

Siwienie wiąże się ze spadkiem melaniny w organizmie. Dotyka to często bardzo młodych ludzi, nawet w okolicy 30 roku życia. Dużo zależy w tym przypadku od genów, ale i od stylu życia. Pewne jest jedno, siwizna nie ominie nikogo, i albo ją zaakceptujemy, albo będziemy zmuszeni ją tuszować.

Idealnym sposobem na tuszowanie siwizny jest cover, czyli zabieg odsiwiania. Polega on na aplikacji specjalnych preparatów z melaniną, dzięki którym pigment staje się zbliżony do naturalnego koloru włosów. Zmiana koloru nie jest drastyczna, ponieważ barwnik utlenia się stopniowo. Takie kamuflowanie daje efekt lekkiego „przybrudzenia” siwizny pigmentem, co wygląda bardziej naturalnie niż tradycyjne farbowanie.

- Cover to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą, aby siwe włosy stały się mniej widoczne zachowując przy tym naturalny wygląd. Zabieg ten delikatnie podkreśla naturalny kolor włosów. Efekt utrzymuje się do 3 tyg. sukcesywnie się wypłukując, zabieg oczywiście można powtarzać – mówi stylistka Irena Durska z salonu K&L Hair Design Group w Forum Gdańsk.

Kamuflowanie siwizny daje efekt młodszego wyglądu oraz lepszego samopoczucia. Istotny jest fakt, że do zabiegu odsiwiania nie stosuje się farb, a specjalny szampon. Nie jest to typowa koloryzacja, która mocno obciąża włosy. Kosmetyki do odsiwiania nie pozostawiają na włosach efektu sztuczności i nadmiernego blasku, dlatego mężczyźni nie muszą obawiać się, że będą wyglądać nienaturalnie lub karykaturalnie. 

 

K&L Hair Design Group

Forum Gdańsk, ul.Targ Sienny 7, tel: 58 732 61 75 | +48 888 922 964
Galeria Mokotów, ul. Wołoska 12 Warszawa, tel. 22 161 36 44; 794 900 680

Cedet, ul. Krucza 50 Warszawa, tel. 780 107 920; 22 290 41 80

www.klgaleria.pl
www.facebook.com/salonexpertforumgdansk
Instagram: @salonexpertforumgdansk