MACIEJ ZIEŃ GWIAZDĄ FASHION FORUM

Tłumy ludzi na pokazach mody. Wiele warsztatów i paneli tematycznych. Temat przewodni to ekologia i recykling w modzie – tak można podsumować Fashion Forum – For ECO. Gwiazdą imprezy w Forum Gdańsk był Maciej Zień, który zaprezentował na wybiegu swoje ostatnie kolekcje. 


prestiz

Wiosenne święto mody w Gdańsku przez trzy dni zgromadziło aż 120 tysięcy osób. Tak wysoka frekwencja to zasługa bardzo ciekawego programu oraz gwiazdy, Macieja Zienia.  Jak być eko w modzie? Na to pytanie szukano odpowiedzi podczas licznych warsztatów, spotkań z blogerkami, stylistkami i debat z publicznością. 

- Co można zrobić dla planety? Przede wszystkim kupować rozsądnie. Kupować rzeczy wybrane i wymarzone, sprawdzając metki, sprawdzając materiały, z których odzież została wyprodukowana. Coraz więcej producentów tworzy kolekcje ekologiczne, których podstawą jest bawełna organiczna, natomiast produkcja uwzględnia ograniczenie wody, prądu oraz substancji chemicznych w procesie produkcji – mówiła Katarzyna Śródka, stylistka Guess. 

Popularna trójmiejska blogerka, Paulina „Kapuczina Rudnicka, zwolenniczka minimalizmu oraz filozofii slow life i slow fashion wytłumaczyła słuchaczom w jaki sposób rozróżniać materiały, jak sprawdzać metki i szwy w ubraniach oraz w jaki sposób pielęgnować buty i torebki. Trend eko w modzie to również przemyślane zakupy. Warto kupować to, co potrzebujemy, niekoniecznie zaś sięgać do portfela wtedy, gdy nam coś się podoba. Podczas paneli dyskusyjnych eksperci zgodnie twierdzili, iż ważne jest stworzenie bazy we własnej garderobie. Styliści najczęściej wymieniają dziesięć podstawowych elementów, między innymi para spodni typu jeans, trencz, a w przypadku kobiet sukienka typu mała czarna, czy szpilki. Aby być modnym w danym sezonie wystarczy dobierać modne dodatki, a nie wymieniać całą garderobę. 

Podczas Fashion Forum – For ECO odbyły się także liczne pokazy mody, a ich zwieńczeniem był pokaz Macieja Zienia. Jeden z najlepszych polskich projektantów zaprezentował wiosenno-letnią kolekcję „The Beatles”. Fotorelację z pokazu prezentujemy na sąsiedniej stronie. Maciej Zień przeniósł nas do szalonych lat 60. i 70., i zaprezentował elementy charakterystycznego stylu londyńskiej grupy muzycznej. W niezwykły sposób zamienił inspirację męskim stylem w zmysłowe, kobiece kreacje, które pokazał na modelkach. Każda prezentowana sylwetka była kwintesencją zmysłowości i kobiecości charakterystycznych dla stylu projektanta.