OBRĄCZKA ŚLUBNA MUSI BYĆ WYJĄTKOWA

Symbolizują miłość, wieczność oraz nierozerwalność małżeństwa. Dziś trudno wyobrazić sobie ceremonię ślubną bez wzajemne wręczanych sobie obrączek. Biorąc pod uwagę fakt, że biżuteria ta towarzyszyć nam będzie przez całe życie, warto dokonać przemyślanego wyboru. Pomogą w tym eksperci z showroomu Jewel Concept w Sopocie. 


Matylda Promień

W Polsce tradycja wymiany obrączek przez nowożeńców przyjęła się w XVIII wieku, niemniej pierwsze wzmianki o obrączce pojawiły się już w starożytności za sprawą Egipcjan. Wierzyli oni, że obrączka jest symbolem nieśmiertelnej miłości. Wykonywali je więc z surowców roślinnych, ze skóry lub z żelaza i obdarowywali swoje ukochane. Pierwsze złote obrączki zaczęli wytwarzać Izraelici w pierwszym tysiącleciu p.n.e. Od tego czasu zmieniały się materiały, technologie produkcji, wzory, ale symbolika wciąż jest taka sama. Od zawsze bowiem okrągły kształt obrączki oraz fakt, że nie posiada ona początku i końca, symbolizował wieczną i perfekcyjną miłość. 

W jubilerskim butiku Jewel Concept, który znajduje się na pierwszym piętrze nowego, sopockiego dworca znajdziecie zarówno biżuterię autorską, jak i wyjątkową biżuterię ślubną. To jedyne miejsce w Trójmieście, w którym można zapoznać się z ofertą firmy Stelmach, krajowego lidera wśród producentów najbardziej wyjątkowych obrączek ślubnych. Warto wspomnieć, że obrączki marki Stelmach produkowane są w technologii maszyn cyfrowych CNC, która zapewnia najwyższą możliwą jakość na rynku. Firma zatrudnia wysokiej klasy złotników z tytułami mistrzowskimi, gwarantujących perfekcyjną jakość wszystkich aspektów obróbki ręcznej, która nadal pozostaje priorytetem.

Stelmach to projekty personalizowane, wykonane zarówno z tradycyjnego, żółtego złota, ale też z różowego, czerwonego, czy białego. Obrączki można ozdabiać w różny sposób, poprzez satynowanie, rodowanie, grawerowanie lub osadzanie kamieni. Obrączka z brylantami, a może z szafirami, szmaragdami, czy rubinami? 

W Jewel Concept wszystko jest możliwe, a proces wyboru tego niezwykle ważnego symbolu miłości między dwojgiem ludzi, jest jeszcze przyjemniejszy dzięki konfiguratorowi 3D. Nie tylko możecie poczuć się jak projektanci i dać upust swojej kreatywności, ale zobaczycie efekt jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. I wcale nie będziecie długo czekać na swoje obrączki. Podczas gdy standardem jest trzytygodniowy okres oczekiwania, w Jewel Concept odbierzecie swoje obrączki maksymalnie
w ciągu 10 dni!

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu obrączek ślubnych? Jak przekonują eksperci z Jewel Concept, przede wszystkim na próbę złota, z jakiego wykonane są obrączki. Najbardziej popularna próba to 585 (14 ct) – to złoto dobre jakościowo, o szlachetnej barwie i przede wszystkim bardzo trwałe. 

Jewel Concept Store to miejsce dla wielbicieli unikatowych, biżuteryjnych form i najwyższej jakości wykonania. Tutaj można zaprojektować i wykonać dowolną biżuterię na indywidualne zamówienie klienta. Oprócz obrączek ślubnych, znajdziecie tutaj autorską biżuterię takich marek, jak Melancholia i Motyle. 

Ta pierwsza to koncepcyjna marka jubilerska opowiadająca o symbolach, mitach i magii. Kupując biżuterię Melancholia jesteś bogatszy o przedmiot, ale również o całą opowieść jaką niesie zawarta w nim symbolika. Są to opowieści o wartościach, przemijaniu, miejscu i roli człowieka we wszechświecie. To z całą pewnością biżuteria, której towarzyszą emocje. 

Podobnie jest z marką Motyle. Świat roślin i zwierząt, architektura, moda oraz człowiek są niekończącą inspiracją dla projektantów tej trójmiejskiej marki. Odejście od tradycyjnego jubilerstwa pozwala na pełną ekspresję, która łączy ze sobą surowość i wielokolorowe piękno. Każda kolekcja ma swój motyw przewodni i filozofię oddaną w przepięknych kolczykach, pierścionkach, bransoletach, czy naszyjnikach. Jeśli szukasz unikatowej, niebanalnej biżuterii, warto zajrzeć do Jewel Concept w Sopocie. 

 

JEWEL CONCEPT STORE 

Sopot, ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum, poziom 0)
tel: 532 006 644
www.jewelconceptsopot.eu
www.melancholia.co

 

Polecane artykuły

nic
103
04/2019

Kiedyś uparta wojowniczka twardo broniąca swojego zdania. Mocny charakter ukształtowany przez lata treningów i sportowej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.