Taras Factory Kontraktor 

Pergola doskonała

Jak najlepiej i najwygodniej ochronić taras przed słońcem, deszczem i wiatrem, jednocześnie dbając o styl i odpowiedni design? Gdyńska firma Taras Factory Kontraktor - specjalista od funkcjonalnego designu w ogrodzie - wprowadziła właśnie na rynek nowe, skuteczne i efektowne rozwiązanie – pergolę łączącą cechy markizy.


prestiz

Właściciele ogródków i tarasów najczęściej stają przed alternatywą – postawić pergolę, która jest stałą konstrukcją lub markizę, czyli po prostu ruchome, brezentowe zadaszenie. Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale i wady. Dlatego projektanci z belgijskiej firmy Brustor postanowili połączyć cechy obydwu konstrukcji, a efektem ich pracy jest pergola oznaczona jako B128.

- To absolutny hit - mówi Paweł Romanowski, właściciel Taras Factory Kontaktor. - B128 posiada wszystkie cechy pergoli zachowując delikatny kształt markizy. Jest to najdelikatniejsze rozwiązanie na naszym rynku, gwarantujące ochronę przed słońcem, deszczem oraz silnym wiatrem. B128 stoi na aluminiowych słupach, dach to mocno naciągnięte płótno oparte na technologii ZIP. Płótno jest mocno naprężone dzięki mechanizmom umieszczonym w bocznych prowadnicach, co powoduje, że jest wytrzymałe na wietrze. Minimalne nachylenie dachu sprawia, że każda kropla deszczu wpada do niewidocznej dla nas rynny – Paweł Romanowski szczegółowo opisuje nowy produkt.

Dach B128 jest rozsuwany i chowany mechanicznie, a sterowanie odbywa się za pomocą pilota. 

- Na ten model chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę właścicieli lokali gastronomicznych oraz mieszkańców luksusowych osiedli posiadających apartamenty na poziomie parteru. Pergolę b128 można również wyposażyć w eleganckie oświetlenie led lub ekrany boczne – dodaje właściciel Taras Factory Kontraktor.

Pergole klasy lux

Oprócz B128 firma posiada w swojej ofercie całą gamę markiz i pergoli, przede wszystkim wspomnianej firmy Brustor, której jest jedynym przedstawicielem w Polsce. Na uwagę zasługuje flagowy produkt Brustora - pergola B200 XL. To luksusowy model o modułowej konstrukcji, „szyty na miarę”. Pergola posiada automatycznie sterowany dach wyposażony w obrotowe lamele o szerokości 21 cm, zintegrowane rolety boczne, oświetlenie led i opcjonalnie panele grzewcze. Cztery ukryte w konstrukcji rynny zapewniają bezpieczne odprowadzenie wody.

- Jeśli klientowi wystarczy jedynie ochrona przeciwsłoneczna proponujemy najnowocześniejsze markizy Brustor. Nasze modele dzięki bardzo nowoczesnym obudowom idealnie dopasowują się do nowoczesnych brył budynków. Do najciekawszych opcji dodatkowych zaliczyć można bardzo eleganckie oświetlenia oraz funkcje rolety pionowej – poleca Paweł Romanowski.

Deski z gwarancją koloru

Głównym profilem działalności Taras Factory Kontraktor jest kompleksowa realizacja tarasów z drewna i kompozytu drewna. 

- W marcu 2019r staliśmy się oficjalnym składem fabrycznym belgijskiego producenta desek kompozytowych Twinson. Wprowadziliśmy również nowy model deski o nazwie Massive Pro, która jest jedyną deską posiadającą gwarancję na utrzymanie koloru – mówi Paweł Romanowski.

Trwałość i gwarancję koloru Twinson Terrace Massive Pro jest możliwa dzięki zastosowaniu powłoki polimerowej. Deska występuje w czterech kolorach i dwóch powierzchniach - gładkiej i ryflowanej.

Na designerskim tarasie, wyposażonym w luksusową pergolę nie może zabraknąć wyrafinowanych mebli.

- W tym roku wzbogaciliśmy naszą ekspozycję o trzy najważniejsze kolekcje z oferty duńskiej firmy Cane - Line. Chodzi o klasykę gatunku, czyli sofę Moments, nowe zestawy wypoczynkowe Space oraz kolekcję Peacock – wymienia właściciel Taras Factory Kontraktor. - Serdecznie zapraszamy klientów do obejrzenia nowej ekspozycji w Taras Factory.

 

103
04/2019

Kiedyś uparta wojowniczka twardo broniąca swojego zdania. Mocny charakter ukształtowany przez lata treningów i sportowej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.