DOM SŁOWIŃSKI

Ten ceglany dom znajduje się w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Bryła w całości nawiązuje do lokalnych tradycji budowlanych. Konwencjonalna skorupa kryje w sobie otwarte wnętrze. 


prestiz

Tradycyjny dom z zewnątrz, w środku zaś niepowtarzalne wnętrze. Niesamowite wrażanie sprawia przestrzeń dzienna, która ma prawie 8 m wysokości. Okna od strony południowej i potężne przeszklenia skierowane zostały w stronę morza. Zaprojektowane detale odnoszą się bezpośrednio  do 100 letniego budynku biblioteki, znajdującej się w sąsiedniej wsi. 

Największe wrażenie robi ceglana elewacja, której piękny, pomarańczowy kolor idealnie uzupełnia się z czarnym dachem. Projektując dom, architekci z gdańskiej pracowni Midi zwracali uwagę przede wszystkim na doświetlenie wnętrza. Dlatego też jedna ze ścian na całej długości ma wysokie okna, a nad nimi, pod kątem rozmieszczono okna dachowe. Daje to piękną grę naturalnego światła w przestronnym wnętrzu.

103
04/2019

Kiedyś uparta wojowniczka twardo broniąca swojego zdania. Mocny charakter ukształtowany przez lata treningów i sportowej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.