RAJ DLA DZIECI W DOLOMITACH

Masz w planie rodzinny wyjazd? Wybierz góry. Wiosna i lato to idealny czas na górski wypoczynek z dziećmi. Przedstawiamy 10 miejsc we włoskich Dolomitach, a konkretnie w Południowym Tyrolu, których dzieciaki na długo nie zapomną. Bo ile można budować zamki z piasku?


Matylda Promień

Jezioro przygód w Watles

Poszukiwanie złota, mini wodospady, rafting dla najmłodszych, zjeżdżalnie czy ruchome mosty to tylko kilka z wielu atrakcji, czekających w jeziorze zabaw Spielesee w Watles w dolinie Val Venosta. Bezpłatne wejście do parku przez całe lato (płatna jest jedynie wjazd kolejką z doliny), sprawia że jest to świetne miejsce dla żądnych nowych przygód dzieci. Poza tym w okolicy można się też wybrać na wyprawę górskimi gokartami, co gwarantujemy, że będzie świetną zabawą także dla rodziców. Po sportowych aktywnościach można odpocząć w otoczeniu cudownych Dolomitów lub zjeść coś z lokalnych specjałów.

http://www.watles.net/en/watles.html

 

Zipline

Kto tego spróbuje, nie zapomni nigdy – bo jakże można zapomnieć o tym, że się fruwało? Bo dokładnie takie jest wrażenie! Bezpiecznie przyczepieni do lin, śmigamy na różnych wysokościach – nawet na 100 metrach nad ziemią! W sumie zjazd ma ponad 3 km i pokonuje się go partiami, jednocześnie zniżając do o 400 m. Niesamowite emocje i moc endorfin dla dorosłych i starszych dzieci. Wszystko to w San Vigilio w Kronplatz

https://adrenalineadventures.it/

 

Szlak wędrowny Urlesteig

Kolejne miejsc pełne przygód! Na wysokościach od 560 do 700 m n.p.m. na całą rodzinę czekają atrakcje związane z naturą – można pożeglować, spróbować przejść leśny labirynt, wspiąć się na gigantyczną ważkę czy popolować. Można także się wybrać na wyprawę z przewodnikiem i posłuchać o otaczającej faunie i florze. Wjazd na górkę gondolką, miejsce przyjazne też dla rodziców z wózkami.

https://www.sarntal.com/en/

Funbob, czyli letnie sanki

Kto nie lubi sanek? Chyba nikt. Ale czy próbowaliście takie zjazdu latem? Jest to możliwe w Tre Cime / Drei Zinnen. Co prawda wygląda to trochę inaczej, bo sanki (tzw. tobogan) zjeżdżają po specjalnej szynie, niemniej zabawa jest tak samo przednia. Wiatr we włosach i nieschodzący z ust uśmiech gwarantowane, zarówno na twarzy dziecka, jak i rodzica. W tej samych rejonach  można się też wybrać na szlak Olperla, niezwykłego stworzenia z miejscowych legend. 10 stacji na kilkukilometrowej trasie, piękne widoki i ciekawostki  z legend to doskonała zabawa na cały dzień.

https://www.dreizinnen.com/pl/o-rodek-narciarski-tre-cime-dolomity.html

 

Tarzanem być!

W Passeiertal w okolicach Merano ukryte są niezwykłe kaniony, które tylko czekają na zdobycie! Pod okiem doświadczonego przewodnika górskiego można wziąć udział w spływie i przeprawie na linach. Naturalne baseny i skaliste przestrzenie zalane lodowatą wodą, połączone z emocjami robią niezwykłe wrażenie! Przeprawa dostępna od dla dzieci od  9 roku życia.

https://www.merano-suedtirol.it/pl//suche.html

W krainie zwierząt

Hü i hott, czyli wio i prr – jak znasz te dwie komendy, możesz wsiadać na południowotyrolskie kuce rasy Halfinger. Na farmach w okolicy Bolzano można się wybrać na końską przejażdżkę , poprowadzić kucyki na linie lub pobawić się z… lamami. Cała rodzina może też przyjemnie spędzić czas na wyprawie bryczką, podziwiając piękne Dolomity. Miejsc jest mnóstwo, więc można doskonale dopasować do preferencji oraz możliwości dzieci w zależności od wieku!

https://www.bolzanosurroundings.info/en/holiday.html

 

Woody Walk, czy śladami drewna

Pięciokilometrowa wyprawa  w dolnej części Valle Isarco dla całej rodziny, gdzie na drodze czyhają różne atrakcje: drewniane rzeźby, doskonałe do wejścia i zabawy, specjalne drzewa do wspinaczki, ścieżki typu „tylko-nie-dotknij-ziemi” i wiele innych stacji. A piknik pomiędzy nim, na jednej z pięknych łąk, i jest wręcz wskazany!

http://www.plose.org/

 

Śladami wiedźm i górskich rycerzy

Jeżeli ktoś woli tematy bardziej średniowieczne, jak np. rycerzy czy wiedźmy, to polecamy się wybrać do Alpe di Siusi, które słynie z tego typu legend. Nimi właśnie są inspirowane liczne szlaki tematyczne, łatwo dostępne także dla najmłodszych i będące dodatkową rozrywką podczas rodzinnych spacerów i zabaw.

https://www.seiseralm.it/en/holidays-in-the-dolomites.html

 

Strzelanie z łuku

W Kron Arc Adventure Park można poczuć się jak Robin Hood i postrzelać z prawdziwego łuku. Na trasie, na która można się wybrać z instruktorem, są pochowane drewniane cele, na których można sprawdzić swoją celność i zdolność koncentracji. Najlepiej wziąć kilka łuków, bo każdy będzie chciał spróbować.

https://www.kronplatz.com/de

 

Parki linowe

Ze względu na wszechobecne lasy, parki linowe są dostępne praktycznie we wszystkich częściach Dolomitów. Szlaki wiodą z drzewa na drzewo po mostach, linach i sieciach kilka metrów nad ziemią. Jest to doskonały sposób na ruch i zabawę dla dzieciaków, które uwielbiają wyzwania i przygody.

 

https://www.suedtirol.info/en

Polecane artykuły

nic
101
02/2019

Z wykształcenia jest rzeźbiarką, maluje też obrazy, ale największą satysfakcję daje jej pisanie. Ma na swoim koncie kilkanaście powieści i opowiadań.